20.07.2024

Ak Parti İl Başkanı’ndan Büyükşehir Başkanı’na Su Faturası Eleştirisi: Vaadinden Çabuk Döndü

28, Mayıs 2024 Salı
Bu haber kez okundu


AK Parti İl Başkanı Ali Gümüş, TESKİ Genel Kurulu Toplantısı’nda ‘su faturasında indirim yapılamayacağını açıklayan Candan Yüceer ile ilgili, “Vaadinden çabuk döndü” değerlendirmesinde bulundu.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı adayı iken su faturalarında yüzde 50 indirim yapacağını dile getiren Candan Yüceer, Belediye Başkanı olarak katıldığı TESKİ Genel Kurulu Toplantısında “Tekirdağ’ın bir gerçeği var. Maliyet hesabı var. TESKİ, Büyükşehrimiz suyu yüzde 40 ucuza veriyor zaten” ifadelerini kullandı.
AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ali Gümüş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Candan Yüceer’in vaadinden çabuk döndüğünü söyledi.
Yerel seçimlerin ardından hemen muhalefet etmek yerine Büyükşehir’deki faaliyetleri izleyerek muhalefete geçeceklerini belirttiklerini dile getiren Gümüş, “Candan Yüce er’in seçilmeden önce verdiği vaatleri unuttuğunu gördük TESKİ Genel Kurulu toplantısında” dedi.
Gümüş, “Candan Yüceer, toplantıda siyasi manevrayla su faturasının ne zaman indirimli kullanılacağına dair net bir tarih söylemediğini ifade etti. Ama proje kitapçığı, vaatleri hepsi elimizde bulunuyor. Net olarak böyle bir beyanı vardı.
Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanmıyoruz adı altında vaadinden çok çabuk döndü. Bu vaadi en önemli vaatlerinden biriydi herhalde. Çok da projesi yoktu zaten.
5 yıllık süreçte milletimize verdiği sözleri tutması için ülkede iktidar partisi temsilcisi yerelde de muhalefet partisi olarak hepsini dikkatle izleyeceğiz.Yüceer, şaşırttı bizl” ifadelerini kullandı.
‘BİZİM ADAYIMIZIN ÖNERİSİ SOMUTTU’
Gümüş, Ak Parti adayı Cüneyt Yüksel’in su faturası ile ilgili projesini hatırlatarak, “TESKİ de sonuçta anonim şirketi. Adayımızın vaadi nisan faturalarında indirimi sağlamaktı. Bunu yapacaktı. Bütçesindeki, enerji maliyetlerini hızlı bir şekilde düşürecek yatırımı yapıncaya kadar böyle sürdürecekti. Adayımız Cüneyt Yüksel enerji maliyetini düşürecek çalışmalar yapmıştı.
Candan hanım, İlk beyanında, “Biz rüzgâr enerjisi santralleri kuracağız, birkaç ay milletimiz idare etsin diyebilirdi.
Cüneyt Yüksel, rüzgar enerjisi santralı kuracağını ya da başka ilde rüzgar panelleri kuracağını, buradan gelen enerjiden kazandığı parayı da TESKİ’de kullanacağını ve bunu da faturalara yansıtacağını açıklamıştı. Bizimkisi somut öneriydi” diye belirtti.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir