13.06.2024

Tekirdağ’ın Kurtuluşu Kutlandı

14, Kasım 2023 Salı
Bu haber kez okundu


Tekirdağ’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 101. yılı, çeşitli etkinlik ve programlar eşliğinde kutlanıyor.

13 Kasım Kurtuluş Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinlikler ilk olarak Küçük Çamlıca Saffet Konmaz Camii’nde sabah namazının kılınması ile başladı. Sabah namazının kılınmasının ardından, Ebedi Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin ruhlarına ithafen Büyükşehir Belediyesi’nde Kuran-ı Kerim tilaveti ve mevlitler okundu. Yine Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen kahvaltı programı ise geniş çaplı bir katılımla gerçekleştirildi.

ÇELENKLER ATATÜRK ANITINA SUNULDU

13 Kasım Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşu dolayısıyla Tarihi Valilik Binası önündeki Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma töreni düzenlendi. Kurum çelenklerinin anıta sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Tekirdağ Valisi Recep Soytürk ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tarafından şeref defteri imzalandı.

Tarihi Halk Eğitim Merkezi Binası’nda gerçekleştirilen Eski Tekirdağ Fotoğrafları Sergisi’nde ise şehrin dünü ve bugünü, fotoğraflar eşliğinde ayrıntılı bir şekilde vatandaşlara aktarıldı.

BAŞKAN ALBAYRAK: “TEKİRDAĞ’IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 101. YILINI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER İLE KUTLUYORUZ”

Tekirdağ’ın kurtuluşunun 101. yılını kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Şeref Defterine yazdığı yazıda şu ifadelere yer verdi:

Cumhuriyetimizin kurucusu; Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, güzel Tekirdağ’ımızın işgalden kurtuluşunun 101. yıl dönümünü kutluyor olmanın gurur ve mutluluğuyla manevi huzurunuzdayız. Güzel yurdumuzu işgalden kurtardınız, Türkiye Cumhuriyetimizi kurdunuz, egemenliği ulusumuza teslim ettiniz ve ülkemizin modernleşmesine öncülük ettiniz. Bizlere özgür, bağımsız, onurlu ve mutlu bir şekilde yaşayacağımız güzel bir vatan ve ülke bıraktınız. Cumhuriyet sevdalısı Tekirdağ halkı olarak açtığınız yolda, gösterdiğiniz hedefe durmadan yürümeye devam edeceğiz. Ölümsüz fikirlerinizin ışığında Cumhuriyet değerlerimize sahip çıkacağız. Türkiye’yi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarma idealinizi gerçekleştirmek için milletçe mücadele edeceğiz. En büyük eseriniz, emanetiniz ve mirasınız olan Türkiye Cumhuriyeti’miz bizimle güvendedir. 100. kuruluş yıl dönümünü gurur, mutluluk ve coşku içerisinde kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti’mizin 2. yüz yılında da büyük emanetinize sahip çıkarak gelecek nesillere en güzel şekilde devredeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, güzel Tekirdağ’ımızın işgalden kurtuluşunun 101. yıl dönümünü kutluyor; başta şahsınız olmak üzere silah arkadaşlarınızı ve İstiklal Mücadelemizin kahramanlarını rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum. Ruhlarınız şad olsun…”

Tekirdağ’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 101. Yılı etkinlikleri kapsamında ayrıca Des’ Otel’de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve kıymetli eşi Gülseren Albayrak’ın davetleri ile resepsiyon düzenlendi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir