09.12.2023

Tekirdağ’da Yeni Bir Kooperatif Kurulacak

28, Temmuz 2022 Perşembe
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin esnafa yetişemediği gerekçesiyle, Hamdi Şılga’nın öncülüğünde Süleymanpaşa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi kurulmasına ilişkin çalışma başlatıldı.
Hamdi Şılga, desteklerini sunan oda başkanları ile birlikte, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi Paşa Kafe’de basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Küçük ölçekli esnafın, düşük faizli kredi için uzun süre beklediğini söyleyen Şılga,  yoğunluk gerekçesiyle kredi için 4 -5 ay bekleyen esnafa, daha kısa sürede kredi alabilme imkanı oluşturulacağını kaydetti.
Tekirdağ merkezi kapsayan kooperatife, daha önce kredi almayan veya kredi alıp, ödemelerini tamamlayan, mevcut kooperatife üyeliği bulunmayan esnafın katılabileceğini aktaran Şılga, üçüncü bir kredi kefalet kooperatifi kurma yolunda çalışma yürütmeyi düşenenleri de destekleyeceğini, bu alanda ihtiyaç olduğunu söyledi.
Kimseye rakip olmadıklarını vurgulayan Şılga; ” Birçok ilde birden fazla kredi kefalet kooperatifi varken Tekirdağ’da nüfusa ve esnaf sayısına göre birden fazla olması gerektiğini düşündük. Yasalarda buna müsait. Arkadaşlarımla birlikte yeni bir oluşum için çalışmalar başlattık. Aylarca kredi sırası bekleyen esnaf arkadaşlarımızın derdine derman olmak için çalışacağız” dedi.

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir