26.05.2024

TEKİRDAĞ’A KATMEDEĞER KAZANDIRACAK PROJE HAZIRLIĞI YAPILIYOR

21, Nisan 2022 Perşembe
Bu haber kez okundu


Basın mensuplarına yönelik iftar daveti veren iş insanı Muzaffer Destereci,  Tekirdağlıların destekleri ile başarılı olduklarını ve Tekirdağ’a katma değer oluşturabilecek eko turizm konusunda projeler hazırladıklarını kaydetti.

Çeşitli alanlarda satın alma görüşmelerinin devam ettiğini aktaran Destereci,  Tekirdağ’ın eksiği olan doğa turizmi alanında da farklı bir yatırımın lansmanını yapacaklarını duyurdu.

2018 yılında DES otel markasıyla, otel hizmeti vermeye başladıklarını dile getiren Destereci; “Tekirdağ bize sahip çıktı. Onlara şükranlarımızı sunuyorum.  Bireysel ve kurumsal anlamda otelimize destek oldular.  2018 yılı Ağustos yılından bu yana bizi Tekirdağ ve Bölgenin sayılı markaları haline getirdiler.  Başarılı bir otel haline geldik.  Bu başarı bizim kendi söylemimizle olmuyor. Başarıyı çeşitli kurumlar, kuruluşlar, müşteri memnuniyet anketleri puanlar belirliyor. Bizler 9,8 puan ile yüksek müşteri memnuniyet puanlarına ulaşabildik. Bu bizim için gurur verici. Çünkü; otelcilikte  9’dan sonra müthiş seviye olarak algılanıyor. Biz bunu başardık” dedi.

Toplantı, düğün organizasyonlarında, çeşitli yemeklerde 4 kapalı, 2 açık salonla Tekirdağ ‘ın en çok tercih edilen oteli olduklarını aktaran Destereci, bunların çok önemli başarılar olduğunu ifade etti.

Otelin  konumunun AVM ve sahile yakın olması sebebiyle çok sayıda  Yunan ve Bulgar turist ağırladıklarına dikkat çeken Destereci, şunları kaydetti:”Bu durum, ülkemize döviz kazandıran bir faaliyet olduğu için gururluyuz.  DES OTEL olarak Tekirdağ’da ki yatırımlarımıza devam edeceğiz.  Şehir otelciliği bizim iddialı olduğumuz bir konu. Yatırımlarımıza devam ediyoruz.  Otel binamız 18 bin 500 m2 ile Tekirdağ’ın sayılı büyük binalarında bir tanesi.  2. Etap büyüme için ayırdığımız alanlar var.  Bu alanlarda yaz sonuna kadar oda sayımızı yüzde 40 arttıracağız. Aynı zamanda DES OTEL kalitesini daha farklı yıldız guruplarında bizi tercih eden müşterilere sunmak adına otel satın alma ve kiralama görüşmelerimiz devam etmektedir.Tekirdağ Turizmine yüksek katma değer oluşturabilecek EKO TURİZM  konusunda projelerimiz hazırlandı. Çeşitli alanlarla satın alma görüşmelerimiz devam ediyor. Tekirdağ’ın eksiği olan Doğa turizmi alanında da farklı bir yatırımın lansmanını yapacağız.  DES OTEL ailesi olarak açıldığımız günden beri bize destek verdiğiniz için teşekkür ediyoruz”

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir