13.06.2024

30 Zafer Bayramı Törenlerle Kutlandı

30, Ağustos 2016 Salı
Bu haber kez okundu


30 Ağustos Zaferi Bayramı’nın 94’üncü yıl dönümü dolayısıyla Tekirdağ’da bir dizi program düzenlendi. Düzenlenen törenlerle Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak düzenlenen törenlere katılarak il protokolü ve vatandaşlarla bayramlaştı.

Tekirdağ Valiliği önünde Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan program, Atatürk ve silah arkadaşları anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Programa Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Adalet ve Kalkınma Partisi Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekilleri Faik Öztrak ve Candan Yüceer, 8. Mekanize Piyade Tugay ve Garnizon Komutanı Piyade Albay Kemal Cöne, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, İl ve İlçe protokolü, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Kutlamalar, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan’ın makamında düzenlenen tebrikat töreni ile devam etti. Valilik makamında tebriklerin kabul etmesinin ardından, Ordu Evi önünde 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi geçit töreni düzenlendi. Resmi geçit törenine vatandaşlar Türk bayrakları ve alkışlarla eşil etti.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir