29.02.2024

Zabıta ekipleri kaldırım işgallerine “Dur” dedi

16, Kasım 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kaldırım üzerindeki işgallere “Dur” diyerek çalışmalarına hız kattı.

ENGELLİ VATANDAŞLARIN GEÇİŞLERİNİ ENGELLEYEN DURUMLAR ORTADAN KALDIRILDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri ve beraberinde Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta ekipleri, Hükümet Caddesi, Kolordu Caddesi ve diğer ana arterlerde kaldırım üzerlerinde bulunan özellikle engelli vatandaşlarımızın ve araç trafiğini engelleyen duba, zincir ve reklam tabelalarını toplayarak yasal işlemler gerçekleştirildi.

İZİNSİZ REKLAM TABELALARI TOPLANARAK KÖTÜ GÖRÜNTÜ ORTADAN KALDIRILDI

Vatandaşlardan gelen ihbarları da değerlendiren Zabıta ekipleri, kamusal alanları işgal eden seyyar satıcılara ve yayaların kaldırımlardan geliş geçişini engelleyen, görüntü kirliliğine sebebiyet veren izinsiz reklam tabelalarını toplamasının akabinde çarpık anlayışa son verildi.

BAŞKAN EŞKİNAT; ’’MÜCADELEMİZ KARARLILIKLA DEVAM EDECEKTİR’’

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; ‘’Şehrimizin caddelerinde görüntü kirliliğine neden olan aynı zamanda kentimizin kanayan yarası haline gelen kaldırım ve yol işgallerini önlemek amacı ile Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesi olarak mücadelemiz kararlıkla devam edecek. Kimseye ayrıcalık tanımadan çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kamusal alanları işgal ederek şehrimizin düzenini ve halkımızın huzurunu bozan hiç kimseye taviz vermeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

CADDE ESNAFI VE VATANDAŞLAR, BELEDİYE BAŞKANLARINA VE ZABITALARA TEŞEKKÜR ETTİLER

Büyükşehir ve Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından, yapılan çalışmaların ardından cadde esnafı, haksız kazanç temin eden, kendilerini mağdur eden seyyar satıcıların kaldırılması ve aynı zamanda kaldırımlarda bulunan reklam tabelası ve diğer kötü görüntü sergileyen emarelerin kaldırıldığı için büyük memnuniyet duyduklarını dile getirerek yapılan çalışmalar için Belediye Başkanlarına ve Zabıta ekiplerine teşekkür ettiler.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar:
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir