13.06.2024

Yüksel’in Hedefinde Yine TESKİ Vardı!

3, Ağustos 2022 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, AK Parti Milletvekilleri Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül ve Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin’in de katıldığı bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Rumeli İskelesi’nde düzenlenen basın toplantısında projelerle ilgili bilgilendirmede bulunan Yüksel, 481 iş yerinin olacağı Süleymanpaşa Sanayi Sitesinin Ağustos ayında ihalesi yapılacağını, sosyal konut projesi kapsamında ise Süleymanpaşa’ya 500 adet sosyal konut yapılacağını kaydetti. Millet Bahçesi’nin de yıl sonuna doğru tamamlanacağını ve içerisinde toplam bin ağaç olacağını belirten Yüksel, öte yandan bin 500 kişilik yeni yurtlar yapıldığını ve yurtlar tamamlandığında yurt fiyatlarının otomatikman düşeceğini dile getirdi. Namık Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nin kemoterapi merkezinin yetersiz olduğu ve yeni bir kemoterapi merkezi kurulacağını aktaran Yüksel, Süleymanpaşa için çalıştıklarını kaydetti.

Toplantıda, TESKİ’yi de eleştiren Yüksel, TESKİ’nin, Saat 17.00’dan sonra arıtma tesislerinden pis su saldığını ve kamera kayıtları olduğunu ileri sürdü.

Tekirdağ’ın ve Trakya’nın en büyük sorununun TESKİ olduğunu söyleyen Yüksel, TESKİ yüzünden, çocukların acil servislere gittiğini iddia etti. Geçtiğimiz hafta kusma, ateş, mide bulantısı nedeniyle birçok çocuğun hastanelere gittiğini aktaran Yüksel, Çevre Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde tespitlerin olduğunu dile getirdi.

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir