18.06.2024

Yeniçiftlik Belediye Ortaokulu Erzurum’dan Gururla Dönüyor

8, Haziran 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Yeniçiftlik Belediye ortaokulu öğrencisi Abdullah Yıldız(14) Erzurum da yapılan “Türkiye Okullar Arası Atletizm Şampiyonasında” 800 metre ve 2000 metrede Türkiye şampiyonu oldu.

 

Tekirdağ Yeniçiftlik belediye ortaokulu beden eğitimi öğretmeni Gökhan Akdoğan tarafından başarıyla yetiştirilen sporcu Türkiye de okullar arası atletizm şampiyonasında 800 metre ve 2000 metrede birinciliği kazanarak Tekirdağ’a madalya ile döndü.

 

4-5 Haziran 2016 tarihlerinde Erzurum da yapılan yarışmalara 16 kız ve 16 erkek takım katıldı. Türkiye’nin farklı illerinden gelen yarışmacılar birinciliği elde etmek için kıyasıya mücadele ettiler. Türkiye Okullar Arası Atletizm Şampiyonası yarışmalarında Tekirdağ’ı ve Yeniçiftlik Belediyesi ortaokulunu temsil eden Abdullah Yıldız “800 metre ve 2000 metre” kategorilerinde büyük başarı göstererek birinciliği elde ederek Tekirdağ’ı ve okulunu başarıyla temsil etti.

 

Tekirdağ Yeniçiftlik belediye ortaokulu beden eğitimi öğretmeni Gökhan Akdoğan; “öğrencimiz çok başarılı bir sporcu, onun hayatında sporun yeri büyük ve ilerleyen zamanlarda daha da başarılı işlere imza atacağına inanıyorum. Türkiye şampiyonasındaki başarısı bizim için bir başlangıç biz durmuyoruz. 18-19 Haziran 2016 tarihlerinde İstanbul da yapılacak olan “Balkan Şampiyonasına” katılacağız. Buradan da başarıyla döneceğimize inanıyorum. Başta öğrencimi ve bize destek olan okul müdürümüze katkılarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir