18.06.2024

TESKİ Malkara Muhtarlarıyla Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirdi

6, Eylül 2016 Salı
Bu haber kez okundu


TESKİ tarafından Malkara ilçesinin muhtarları ile koordinasyon toplantısı düzenlendi. Malkara Belediyesinin ev sahipliğinde, Malkara Kültür Sarayında düzenlenen toplantı yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan koordinasyon toplantısına Malkara Belediye Başkanı Sayın Ulaş Yurdakul, TESKİ Genel Müdürü Sayın Dr. Şafak Başa, Genel Müdür Yardımcıları Sayın Dr. İbrahim İçöz, Sayın A. Soner Ergin ve Sayın İ. Feyzi Ünal, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, TESKİ daire başkanları ve 70’e yakın mahalle muhtarı katıldı.

Açılış konuşmasını yapan ev sahibi Malkara Belediye Başkanı Sayın Ulaş Yurdakul, “TESKİ’nin üst düzey kadrosu ve yetkilileri bugün burada. Muhtarlarımız sorunlarını bizimle paylaşacaklar. Toplantı süresince TESKİ ve Malkara Belediyesinin çalışmalarını konuşacağız. Muhtarlarımızın istek ve şikâyetleri varsa bunları konuşup, tartışarak çözüme kavuşturacağız. TESKİ Genel Müdürümüz Şafak Başa ve ekibine Malkara ve mahallelerinde gerçekleştirdikleri çalışmalar için ayrıca teşekkür ederim.” dedi.

Başkan Yurdakul’un konuşmasının ardından TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa TESKİ’nin Tekirdağ’ın 11 ilçesinde sürdürdüğü çalışmalar hakkında bilgi verdi ve TESKİ’nin Malkara İlçesi genelinde yaptığı yatırımları anlattı. “Sağlamtaş ve Çınarlıdere Mahallelerinin içme suyu şebeke inşaatları tamamlandı ve bu mahallelerimizi sağlıklı içme suyu hatlarına kavuşturduk. Malkara İlçe Merkezi İçme Suyu İnşaatı yarım kalmıştı. Müteahhit firmada bir problem vardı. TESKİ’nin yaptığı yeni bir çalışma ve İller Bankasına kredi başvurusu ile şu anda ilçe merkezinde çalışmalar devam ediyor ve yılsonunda tamamlanacaktır. Bir süre önce Kozyörük Mahallesinde de kanalizasyon şebeke inşaatımızın temelini attık. Çalışmalar tamamlanmak üzeredir. Ayrıca Kozyörük Mahallemizin içme suyu şebeke inşaatının projesini de yatırım programımıza aldık ve yapacağız. DSİ’nin TESKİ adına yaptığı Malkara Atık su Arıtma Tesisi de devam etmektedir. Tesis tamamlandığında bir yıl süre boyunca DSİ ile ortaklaşa işletilecek ve sonrasında tamamen TESKİ’ye devredilecek. Bu zamana kadar TESKİ’nin Malkara ilçesine yaptığı tüm bu yatırımların toplam maliyeti 25 Milyon TL bedelindedir.” dedi.

Genel Müdür Başa Elmalı Mahalle Muhtarına Elmalı Mahallesinin içme suyu probleminin ortadan kalkacağının müjdesini verdi. En yakın zamanda Elmalı Mahallesi İçme Suyu Şebeke İnşaatı çalışmalarının başlayacağını dile getirdi ve TESKİ tarafından gerçekleştirilen bu koordinasyon toplantısına katılımın bu derece yoğun olmasından dolayı muhtarlara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından mahalle muhtarları TESKİ yetkililerine istek ve şikâyetlerini dile getirdiler. Genel Müdür Başa ve ekibi tüm istekleri ve şikâyetleri dikkatle dinleyerek, Malkara’nın mahallelerinin ihtiyacı olan hizmetlerin yapılması için çözüm üretileceğini dile getirdiler. Koordinasyon toplantısına katılan mahalle muhtarları, TESKİ’nin böyle bir toplantı düzenlemesi ve kendilerine birebir görüşme imkanı verildiğinden dolayı TESKİ yetkililerine teşekkür ettiler.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir