01.10.2023

TEKPARK MAĞDURU OLMAYALIM

28, Mart 2016 Pazartesi
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Büyükşehir belediyesi TEKPARK işletmesi uzun zamandır yol kenarlarına ve bazı alanlara park eden araçlara belirlenen tarife üzerinden park ücreti uyguluyor ve tahsil ediyor. Ancak  görülen o ki bazı durumlarda araçların plakalarına yazılan park ücretini her araç sahibi gününde ödemeyi tercih etmiyor.

TEKPARK plakaya ücreti yansıtıyor ancak araç sahibi ödemiyor.  İşte mağdur olma riski de tam bu noktada başlıyor. Tahsil için yollarda olan görevlileri dışında ödeme noktaları da oluşturan TEKPARK kendi isteğiyle gelmeyen ve park ücretlerini ödemeyen araç sahiplerini broşürle uyarmaya başladı. Broşürlerde “TEKPARK ULAŞIM ANONİM ŞİRKETİNE BORCUNUZ BULUNMAKTADIR. BORCUNUZUN MİKTARINI OTOPARK GÖREVLİSİNDEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ. BORCUNUZU ÖDEMEDİĞİNİZ TAKDİRDE YASAL TAKİP BAŞLATACAĞIMIZI ÖNEMLE BİLDİRİRİZ.” denilmiş.

Ancak araçların noterlerde satışlarında TEKPARK borcu olup olmadığı görülmüyor. Motorlu taşıt alırken aldığınız araca 1 yıllık sürekli TEKPARK borcu yazılmış olsa aracı satanda hiç ödememişse ve sizde aracı alırken plakayı sorgulamadıysanız işte sizTEKPARK mağduru olabilecek birisiniz. Hatta aldığınız araca haberiniz olmadan yasal işlem başlatılabilir.

Bu sebeple bu konuda bilgilendirmeler yapılmalı olası mağduriyetlerin önüne geçilmelidir. Benim önerim ; TEKPARK bu konuda da vatandaşı uyarmalı hatırlatmalar yapmalı gerekli sistemi kurularak internet sayfasında (http://www.tekirdagpark.com/) online plaka borcu sorgulama yapılabilmelidir.

BU GÜN ARAÇLARA BIRAKILAN BROŞÜR…

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar:
sanalbasin.com üyesidir