09.12.2023

Tekirdağ’ın bir teleVİZYON’u olmalı

18, Mayıs 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Tekirdağ gün geçtikçe büyüyen, gelişen, göç alan ve sıkıntılarını sırtında taşımak için çaba gösteren bir şehir. Ve maalesef ki Tekirdağ birçok konuda hak ettiği yerde değil.

 

Tekirdağ Türkiye’nin en güzide illerinden biri. Sıcak ve misafirperver insanı, doğal güzellikleri, güvenli ortamıyla görev icabı  ile gelen devlet memurları dâhil çok sayıda insanın yaşamak isteyeceği bir yer.

Emekliliği sonrası Tekirdağ’a yerleşenler tarafından değeri bilinen bir şehir. Üzülerek söyleyebilirim ki Tekirdağ’ın değeri burada doğup büyümüş çok sayıda kişi tarafından pek fazla bilinmiyor.

Burada Tekirdağ’ın yerlisi maddi anlamda durumu iyi çok sayıda aile sayabiliriz. Üzülerek belirtmek isterim ki şehir için yaptıkları pek görülmüyor. Hem kente hem de kendi insanımıza katkı sağlamaktan uzağız sanırım.

Şimdi gelelim başlıkla ilgili konumuza VİZYON kelimesini büyük harfle yazdım.

Neden mi?

Şöyle anlatayım; yerel bir televizyon kanalına ihtiyacımız var. Çünkü gün geçtikçe Türkiye de uydudan yayın yapan televizyonlar arttı. Anadolu da her ilin neredeyse ikişer tane uyduda televizyonu var. Buna karşılık Tekirdağ’ın bir tane televizyonu hala uydudan yayın yapamıyor.

Bu gerçekten Tekirdağ da yaşayan herkes için çok üzücü bir durum. Trakya da yeni büyükşehir olmamıza rağmen halen uydu üzerinden Tekirdağ’ı tanıtacak, il dışında olanlara ilden görüntüler, haberler sunacak bir televizyon kanalımızın olmaması çok enteresan.

Neyse, hatırlamamız gereken bir durum var. VİZYON geleceğimizi temsil eder. Ve bence Tekirdağ’ın geleceğinde ili geniş kitlelere tanıtacak bir televizyonu olmalıydı.

Çağ internet çağı, bırak televizyonu diyenler elbet olacaktır. Radyolar dinlenmezken, gazeteler okunmazken, televizyon izlenir mi diyebilirsiniz.

Ancak unutmayalım ki, hala arabaya bindiğinizde radyolar arası geziyor, evde bilgisayara bakarken bir yandan TV programlarını takip ediyor ve hafta sonlarıda olsa evimizde kahvaltı esnasında ya da sonrasında gazete okumak istiyoruz.

Bu gerçeklerden yola çıkarak şunu söyleyebilirim;”Yıllar daha neler getirir ya da götürür bilemiyorum. Ancak uzun yıllar severek yaptığım televizyon haberciliği ve programcılığının yerini şimdilik hiçbir şey dolduramayacak düşüncesindeyim”.

Mesela; “Belediye Başkanını TV’de izleme, ona canlı yayında sorular sormak, sorulan soruları ve cevaplarını dinlemek, şehrin futbol takımı hakkında bilgi sahibi iki ismin tartışmasını izlemek, yerel sanatçıları TV’de görmek ve dahası benim gibi birçok kişiyi de mutlu edecektir. Yani zaman teknoloji çağı.Çağdan geri kalmamak için de Tekirdağ’ın bir teleVİZYON’u olmalı”. Saygılar.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar:
sanalbasin.com üyesidir