19.06.2024

Tekirdağ’da Balık Avı Sezonu Görkemli Bir Programla Açıldı

2, Eylül 2016 Cuma
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Balık Avı Sezonu Açılış Programı renkli görüntülere sahne oldu. Balıkçılar “Vira Bismillah” diyerek denize açıldılar. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak sezon açılış programına katılarak balıkçıları uğurladı.

Kumbağ Limanı’nda gerçekleşen Balık Avı Sezonu Açılış Programına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın yanı sıra, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak,  Cumhuriyet Başsavcısı Fevzi Büyüktümtürk, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Halil Turan Erol, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak ve Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan’ın konuşmalarıyla devam etti.

Konuşma yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Marmara Denizi’nde uzun bir sahil şeridine sahip olan Tekirdağ’ın sezona hazır olduğunu söyleyerek, “Türkiye üç tarafı denizlerle kaplı bir ülke. Tekirdağ ise 133 kilometre Marmara Denizine, iki buçuk kilometre de Karadeniz’e kıyısı ile iki denize komşu olan nadide bir memleket. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçireceğimiz projelerle, hayalini kurduğumuz mavi bayraklı denizlere kavuşacağız. 1 Temmuz 2017’den itibaren denizlerimize bir gram atık verilmeyecek. Tekirdağ’da arıtılmış tertemiz bir denize kavuşmanın mutluluğunu yaşayacağız. Bu akşam balık sezonunun açılmasıyla balıkçılarımız denize açılacaklar. Vira Bismillah. Ağlarınız bol olsun, gönülleriniz sevgiyle dolsun.” diyerek yeni sezonun balıkçılar için bereketli ve kazançlı geçmesini diledi. Konuşmalar sonrası Tekirdağ Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibinin gösterisi vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi. Gösteri sonrası, 2016 yılı balık sezonunun bereketli olması için hep birlikte bereket duası edildi. Dua sonrası balıkçılar havai fişek gösterileri eşliğinde uğurlandılar.

Sezonda deniz ne kadar bereketli olursa vatandaşın da o kadar ucuz balık yiyebileceğini aktaran balıkçılar, “Bu sene denizin bereketli olduğu müjdesini aldık. İnşallah güzel, bereketli bir yıl geçiririz. Sezon ne kadar iyi olursa vatandaşın evine o kadar çok balık girer. Herkes ucuz fiyata bol bol balık yeme imkanı bulur. Bizler yeni sezona hazırız. ‘Vira Bismillah’ diyerek çok özlediğimiz denizlere kavuşacağız. Rabbim kimsenin emeklerini boşa vermesin” dediler. Bu sezon bol balık olacağına dair umutları olduklarını ve daha önceki yıllara oranla iyi bir balık avı sezonu beklediklerini söyleyen balıkçılar, düzenlenen programın sezon başlangıcında kendilerine moral kaynağı olduğunu belirterek, başta Başkan Albayrak olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir