26.01.2023

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İle Daha Fazla Oyun Parkı, Daha Mutlu Çocuklar

4, Ekim 2017 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, il genelinde yaptığı oyun alanları ve fitness grupları ile mutlu ve yaşanabilir bir Tekirdağ olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Vatandaşların ve çocukların vakit geçirebileceği sosyalleşebileceği alanlar oluşturan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, çocukların gelişimine katkıda bulunuyor.

Bu kapsamda 2015 yılında; 12 farklı bölgede 14 adet oyun ve 2 adet fitness grubu, 2016 yılında 11 farklı bölgede 11 adet oyun ve 7 adet fitness grubu, 2017 yılında ise 13 farklı bölgede 14 adet çocuk ve 5 adet fitness grubu yapıldı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Göreve geldiğimiz günden bugüne Sosyal Belediyecilik adına yapılabilecek birçok projeyi hayata geçirdik. Projelerimizi hep ihtiyaçlar dahilinde değerlendirmeye aldık. Bir belediyenin en az yapmakla yükümlü olduğu işler kadar geleceğine de yatırım yapılması gerekliliğine inandık. 11 İlçeye 11 Okul Projesi ile her ilçemize bir eğitim yuvası kazandırmayı amaç edinen proje bana göre geleceğe yapılan en büyük yatırımdır. Çocuklarımızın en az okul kadar oyun alanlarına da ihtiyaçları olduğunun ve sosyalleşebileceği alanların arttırılmasının çocuk gelişiminde büyük etkisi olduğunun farkındayız. Bu nedenle 2015 yılından bugüne ihtiyaçlar dahilinde il genelinde 39 oyun alanı yaptık. Parklarımızı genellikle oyun alanlarına ihtiyaç duyan kırsal mahallelerimizde yapmayı düşündük. Bu çalışmaların yanı sıra ilçe belediyelerinin de yaptığı oyun grupları bulunmaktadır. Çocuklar bizim yarınlarımız. Toprağa düşüp yeşeren bir filiz, hiçbir emeğin boşa gitmediği bir cevherdir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak yarınlarımızın mimarları olan çocuklarımızın her zaman destekçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir