09.02.2022

TEFSAD “Kadın Gözüyle Kadın” fotoğraf sergisi açıldı

8, Mart 2016 Salı
Bu haber kez okundu


8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Belediyesi Kadın Platformu etkinleri çerçevesinde TEFSAD tarafından “Kadın Gözüyle Kadın” fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı.

Süleymanpaşa Belediyesi tarihi belediye binasında gerçekleşen açılışa Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral, Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyeleri, Tekirdağ Fotoğraf Sanatı Derneği (TEFSAD) Başkanı Mehmet Çevik, TEFSAD üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

EŞKİNAT: “TEKİRDAĞ’DA FOTOĞRAF SANATI GELİŞİYOR”

“Kadın Gözüyle Kadın” fotoğraf sergisini gezip bir konuşma yapan Başkan Eşkinat; “Bugün burada Tekirdağ’da yavaş yavaş potansiyeli ortaya çıkan fotoğraf sanatçılarımızdan kadın olanlarının sergisini açmak için toplandık. Çok sık fotoğraf sergileri açılmaya başladı şehrimizde. Bu çok güzel bir şey. Olağanüstü başarılı eserler hayata geçiriyor.” dedi.

“ZİÇEV ÇOCUKLARIMIZI ESKİŞEHİR’E FOTOĞRAF ÇEKMEYE GÖNDERECEĞİZ”

Konuşmasına devam eden Başkan Eşkinat; “Biraz önce hocama da bahsettim. Bizde Trakya Kalkınma Ajansı ve ZİÇEV ile birlikte bir proje yaptık. O projede ürünlerini vermeye başladı. Zihinsel engelli çocuklarımız boyunlarında fotoğraf makineleri ile çok farklı bir noktada kendilerini ifade etmeye başladılar. Geçtiğimiz hafta Edirne’ye gittiler fotoğraf çekmek için. Önümüzdeki günlerde de Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yapacağımız bir çalışmada Eskişehir’de çalışmalarını sürdürecekler.” diye konuştu.

Başkan Eşkinat’ın konuşmasının ardından sergiye birbirinden değerli fotoğrafları ile katılan fotoğraf sanatçılarına teşekkür belgesi verildi.

“Kadın Gözüyle Kadın” fotoğraf sergisi, 8-15 Mart tarihleri arasında Süleymanpaşa Belediyesi tarihi belediye binasında vatandaşların ziyaretine açık olacak.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir