18.06.2024

Süleymanpaşa Uygulamalı Çevre Eğitimi Projesi ödül töreni ile tamamlandı

5, Haziran 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


1 Haziran 2015 ile 31 Mayıs 2016 tarihleri arasında Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren 16 ilkokulda uygulanan SUÇEP projesi sona erdi.

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Süleymanpaşa Uygulamalı Çevre Eğitimi Projesi (SUÇEP) kapsamında 16 ilkokuldan 748 öğrenciye uygulamalı ve teorik eğitimin verildiği projede eğitim sonrası öğrenciler “Çevre Gönüllüsü” olarak farkındalık oluşturma faaliyetlerine katıldılar.

ÖDÜLLERİ BAŞKAN EŞKİNAT VERDİ

Projenin ikinci basamağında değerlendirilebilir atık toplama kampanyası da düzenlenirken kampanya sonunda en çok geri dönüşebilir atık toplayan üç okula ödüllerini Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat verdi.

GERİ DÖNÜŞEBİLİR ATIK MADDE YARIŞMASINDA BİRİNCİ KARACAKILAVUZ İLKOKULU OLDU

Dünya Çevre Günü açılış etkinliklerinde gerçekleşen ödül töreninde en çok geri dönüşebilir atık madde toplayan öğrenci başına 2,057 kg ile Karacakılavuz İlkokulu çevre gönüllüsü öğrencileri oldu.

Süleymanpaşa ilçesindeki 16 ilkokul arasında yapılan yarışmada ikinci Atatürk İlkokulu olurken üçüncü ise Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu oldu.

ÇEVRECİ ÖĞRENCİLER SPORU DA SEVSİN DİYE OKULLARA TOP HEDİYE EDİLDİ

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Karacakılavuz İlkokulu, Atatürk İlkokulu ve Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu okul müdürlerini çevre gönüllüsü öğrenciler yetiştirdikleri için kutlayarak plaket takdim ederken düzenlenen yarışma kapsamında birinci olan Karacakılavuz İlkokulu Süleymanpaşa Belediyesi’nden 10 futbol, 10 basketbol, 10 voleybol topu, ikinci olan Atatürk İlkokulu 7 futbol, 7 basketbol, 7 voleybol topu, üçüncü olan Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu ise 5 futbol, 5 basketbol ve 5 voleybol topu kazandı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir