20.07.2024

Süleymanpaşa kadınlara yaşam hakkı için tek ses oldu

9, Mart 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü bir günle sınırlamayıp farkındalık yaratmak için bir aya yayan Süleymanpaşa Belediyesi Kadın Platformu etkinlikleri çerçevesinde Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Eğitim Sen Tekirdağ Şubesi tarafından Üç Kemaller Parkında basın açıklaması yapıldı.

“YAŞAM HAKKIMIZ VE ÖZGÜRLÜĞÜMÜZ İÇİN DİRENECEĞİZ, KADIN CİNAYETLERİNİ DURDURACAĞIZ”

“Yaşam hakkımız ve özgürlüğümüz için direneceğiz, kadın cinayetlerini durduracağız” sloganıyla Eğitim Sen Tekirdağ Şube Kadın Sekreteri Filiz Dikdönek’in basın açıklamasını paylaştığı etkinliğe Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral, Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Ufuk Bekir Ersöz, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Eğitim Sen Tekirdağ Şubesi temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

“KADIN CİNAYETLERİNDE İYİ HAL İNDİRİMLERİ UYGULANMASIN”

Eğitim Sen Tekirdağ Şube Kadın Sekreteri Filiz Dikdönek tarafından yapılan basın açıklamasında Özgecan yasasının bir an önce çıkması talep edilirken, kadına karşı artan şiddete ve şiddeti destekleyen açıklamalar yapanlar kınandı. Ayrıca şiddettin önüne geçebilmek için yasal değişikliğinde öneminin altı çizilirken “Kadın cinayetlerinde saygın tutum indirimi, iyi hal indirimi, aşırı sevgi indirimi uygulanmasın” pankartları dikkat çekti.

İYİ DİLEKLER BALONLARLA GÖKYÜZÜNE BIRAKILDI

Etkinlik sonrasında kadınlar tarafından üzeri dileklerle donatılan balonlar Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferal Güral tarafından gökyüzüne salınırken Güral; “Süleymanpaşa Belediyesi Kadın Platformu adına tüm dileklerimizin kabul edilmesi için gökyüzüne bırakıyorum” dedi ve üzeri iyi dileklerin yazıldığı balonları gökyüzüne bıraktı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir