10.08.2022

Süleymanpaşa Çocuk Kulübü tanışma toplantısında buluştu

7, Şubat 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi’nin çocuklar için projelendirdiği Süleymanpaşa Çocuk Kulübü, bugün Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın katılımıyla Belediye Kültür Merkezi Yılmaz İçöz Sahnesi’nde tanışma toplantısını gerçekleştirdi.

EŞKİNAT: “ŞEHRİMİZDE ÇOCUKLARI ÖYLE BİR YETİŞTİRELİM Kİ…”

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Eşkinat;  “Hedefimiz burada yaşayan bütün çocukları bu kulübün çatısı altına koymak. Bu mart ayından itibaren her ay çocuklarımıza okullarda her ay çıkacak bir hikaye kitabı vereceğiz. Kahramanlarımız oluştu. “Mutlu Ailesi”. İşte Mutlu ailesinin annesi, babası, ninesi, çocuklar var. Onların hikayesi olacak her ay çocuklarımızda. Ondan sonra da belki onlarla beraber bir dergi çıkarırız. Şimdi gruplara ayırıyoruz onları. İşte kız, erkek, hangi mahallede okuyor, kaç kardeşi var, nelerden hoşlanıyor. Mümkün olduğu kadar ilgi alanları yaratıp, satrançtan hoşlananları satranca, tiyatrodan hoşlananları tiyatroya gibi bir takım aktivite grupları oluşturacağız. İstediğimiz şu; bu şehirde çocukları öyle bir geliştirelim ki bizim gibi değil, bu şehri böyle dört başı mahmur idare etsinler. İyi yetişsinler, iyi eğitim alsınlar. Ancak değişimi biz onlarla sağlayabiliriz. Biz buna inanarak zaten başladık. Bu bakımdan çocuklarımız ve velilerimizle beraber böyle toplantılar tertip edip, sizin de bize fikir vermenizi ve yönümüze katkıda bulunmanızı rica edeceğiz.” dedi.

Başkan Eşkinat’ın konuşmasının ardından Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nün gelecek faaliyetleriyle ilgili bir sunum yapıldı. Sunumun ardından ise çocukları gelecek faaliyetlere yönlendirmek amacıyla kendi ilgi alanlarını belirleyebilecekleri bir anket dağıtıldı.

SÜLEYMANPAŞA ÇOCUK KULÜBÜ 4735 ÜYEYE ULAŞTI

4735 mevcut üyesi olan Süleymanpaşa Çocuk Kulübü yaşları 3 ile 13 arasında değişen çocukların sosyal ve kültürel gelişimine katkıda bulunarak, kent kültürü ve kent yaşamı konularında bilgi sahibi olmalarını sağlarken çocuklarında bu konuda fikir ve düşüncelerini ifade etmeleri amacıyla kurulmuştu.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir