15.08.2022

Süleymanpaşa Belediyesi’nin ilkyardım eğitimleri sona erdi

1, Nisan 2016 Cuma
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi tarafından verilen ilk yardım eğitimlerinin ilk grubu dört hafta süren eğitimin ardından bugün sona erdi.

Hüseyin Pehlivan Caddesi Destereciler İşhanı Süleymanpaşa Kent Konseyi toplantı salonunda 10 Mart tarihinde başlayan eğitimlerde bugün son ders günüydü. Eğitime katılan 26 vatandaş öğrendiklerini son kez uygulamalı olarak gösterdi.

İlkyardım konusunda farkındalık yaratmak ve yanlışların önüne geçip doğruları öğretmek üzere başlatılan eğitimlerde, Süleymanpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı doktorlar ilkyardım eğitimlerini uygulamalı olarak katılımcılarla paylaştı. Belirli gruplar halinde yapılan eğitimlerde genel ilk yardım bilgileri, hasta/yaralının ve olay yerinin değerlendirilmesi ve pratik eğitimi, temel yaşam desteği ve pratik eğitimi, kanamalarda ilk yardım ve pratik eğitimi, yaralanmalarda ilk yardım ve pratik eğitimi, yanık, donma ve sıcak çarpmalarında ilk yardım, kırık, çıkık ve burkulmalarda ilk yardım, bilinç bozukluklarında ilk yardım, zehirlenmelerde ilk yardım, hayvan ısırmalarında ilk yardım, burun, göz ve kulağa yabancı cisim kaçmasında ilk yardım, boğulmalarda ilk yardım ve hasta taşıma teknikleri ve pratik eğitimleri verildi.

Eğitimin sona ermesinin ardından Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral ve Trakya Kent Konseyleri Birliği ve Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Ufuk Bekir Ersöz katılımcı vatandaşlara teşekkür belgelerini takdim ettiler.

Toplantı salonunda çekilen hatıra fotoğrafı sonrasında eğitim sona erdi.

7 NİSAN’DA YENİ GRUP EĞİTİMLERİNE BAŞLIYOR

İlk grup eğitimlerinin sona ermesinin ardından ilk yardım yetkinliği kazanmak isteyen tüm vatandaşlara Süleymanpaşa Belediyesi tarafından ücretsiz olarak ilk yardım eğitimi verilmeye devam edecek. Bir sonraki eğitim grubu 7 Nisan’da derslerine başlayıp dört hafta boyunca her Perşembe saat 13.00’de eğitimlerine devam edecek.

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek ilk yardım eğitimlerine katılmak isteyen vatandaşlar 0850 450 59 59 nolu Çağrı Merkezi’nden 3212 nolu dahiliyi tuşlayarak ya da Süleymanpaşa Belediyesi tarihi belediye binasında bulunan Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne başvuru yaparak ücretsiz olarak kayıt olabilirler. 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir