08.12.2022

Süleymanpaşa Belediyesi’nden katı atık bedeli müjdesi

4, Şubat 2017 Cumartesi
Bu haber kez okundu


1 Şubat Çarşamba günü gerçekleştirilen Süleymanpaşa Belediye Meclisi toplantısında alınan bir kararla su faturalarına yansıtılan ilçe belediyesi katı atık toplama bedelinde ciddi bir indirim yapıldı. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşalılara müjdeyi meclis kürsüsünden verdi.

Süleymanpaşa Belediye Meclisi Şubat ayı meclis toplantısında oylanarak oy birliği ile kabul edilen önergeye göre, TESKİ (Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi) tarafından tahsil edilen su faturalarındaki ilçe belediyesi katı atık toplama bedeli tarifesinde yaklaşık % 40’lık bir indirime gidildi. Daha önce 1,36 TL olan ilçe belediyesi katı atık bedeli 84 kuruşa indirildi.

“ÇÖP TOPLAMA MALİYETİMİZ AZALDI, VATANDAŞLARIMIZA İNDİRİM OLARAK YANSITTIK”

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Belediyemizin konutlarda 2017 katı atık toplama ihalesi yapıldı ve ihale sonucu kesinleşti. İhale bizim belirlediğimiz yaklaşık maliyetin 1 milyon TL altında sonuçlandı. Yeni çöp konteynerleri ve işletme giderlerinden yaptığımız tasarrufla da toplamda geçen yılki çevre temizliği maliyetimizden yaklaşık 2 milyon TL tasarruf ettik. Bu tasarrufu da su faturalarındaki ilçe belediyesi katı atık toplama bedelinde indirime giderek değerlendirdik. Bir önceki ayki su faturalarında, bir ton su başına 1,36 TL olan katı atık bedelini 84 kuruşa çektik. Yani yaklaşık yüzde 40 civarında bir indirim gerçekleşmiş oldu. Çöp toplama maliyetlerimiz düşmüşken boş yere vatandaşımızdan fazla bedel tahsil etmek doğru olmazdı. Vatandaşlarımıza bu müjdeyi vermekten mutluluk duyuyorum,” diye konuştu.

İlçe belediyesi katı atık toplama bedelinde yapılan % 40’lık indirim Şubat ayı su faturalarına yansıtılacak. Şubat ayından itibaren Süleymanpaşalılar tükettikleri 1 ton su karşılığında 1,36 TL yerine 84 kuruş katı atık bedeli ödeyecek. 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar:
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir