26.05.2024

Süleymanpaşa Belediyesi tartı aletleri sahiplerini bilgilendiriyor

12, Şubat 2016 Cuma
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa ilçe sınırları içerisinde ölçü aletlerinin denetimleri Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri tarafından devam ederken, yapılan denetimler sonucu ölçü aletlerine yönelik kontrol ve damga işlemi hakkında esnaflar bilgilendiriliyor.

Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı Ölçü Ayar Memurluğu, ölçü aletlerinin periyodik muayenelerinin yaptırılması için 29 Şubat 2016 tarihine kadar randevu almaları istendi.

AYAR VE DAMGA YAPTIRMAYAN ESNAFLARA CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK

Yapılan kontroller neticesinde arızalı ve eksik tartım yapan terazilere rastlanılmadığını belirten, Süleymanpaşa Belediyesi Ayar Memuru Ogün Döngel, ‘’Ölçü aletleri iki yılda bir muayeneye tabi tutuluyor. Elektronik teraziler, elektronik veya mekanik kantar, basküller, ibreli teraziler ve kefeli teraziler olmak üzere iki tona kadar tartım yapan tüm ölçü aletlerinin ayarları kontrolden geçecek. Ölçü aletlerine ayar yaptırmayanlar hakkında 3516 sayılı ölçüler kanunu gereğince cezai işlem uygulanacak. ’’ dedi.

RANDEVULAR 29 ŞUBATTA SONA ERECEK

Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürü Ömer Faruk Keleş  ‘’Esnafımızın mağdur olmaması için Müdürlüğümüze bağlı Ölçü Ayar Memurumuz 2016 yılı içerisinde yapacağı ölçü ve tartı aletlerinin kontrolleri için iş yerlerini Zabıta memurlarımız ile birlikte gezerek gerekli bilgilendirmeleri devam ettiriyorlar. Her yıl olduğu gibi bu yıl da 01 Ocak tarihinde başlayan ölçü ayar randevusu 29 Şubatta sona erecektir’’. diye konuştu.

 ‘’HAKSIZ KAZANCIN KİMSEYE FAYDASI YOK’’

Cezaların çok ağır olduğunu belirten Ölçü Ayar Memuru Ogün Döngel ise “Esnaflarımız terazilerini kontrol ettirmeleri konusunda daha duyarlı davranmalı. Ölçü aletlerinin ayar yaptırılmadan satış yapılması haksız kazançtır ve haksız kazancın da kimseye bir faydasının yoktur.” ifadeleri kullanıldı.

Süleymanpaşa Belediyesi Ayar ve Ölçü Memurluğu Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi merkez binası zemin katında hizmet veriyor.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir