05.03.2024

Süleymanpaşa Belediyesi lokanta ve kebapçıları denetledi

11, Mayıs 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri kent merkezinde faaliyet gösteren lokantalara hijyen ve ruhsat denetimlerini sürdürüyor.

DENETİMLERE İKİ AYRI GRUP HALİNDE DEVAM EDİLDİ

Zabıta Müdürlüğü ile Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından iki ayrı grup halinde yapılan denetimlerde lokantaların mutfak ve imalathanelerini denetlenerek sağlık açısından hijyen kurallarına uygun olup olmadığını kontrol edildi.

Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, kent merkezinde faaliyet gösteren lokanta, kebap salonu, fast food ve pastaneleri denetleyerek kurallara uymayan işletme sahiplerini sözlü olarak uyardı.

HİJYEN KONUSUNA VE İŞ YERİ RUHSATLARINA DİKKAT EDİLDİ

Halkın sağlığı konusunda oldukça titiz davranan Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri yapılan denetimlerde kullanıma hazır ürünlerin son kullanma tarihlerini ve saklanma koşullarını, kuru gıdaların istiflenirken ürünlerin havalanması için altlarında palet olup olmadığı, iklimlendirme ve havalandırma sistemleri, fiyat etiketi ve tarife listeleri, atık yağ sözleşmeleri ve depolanma şartları, çalışanlarının temizliği, giyinme odaları ve iş yeri açma ve çalışma ruhsatları kontrol etti.

AÇIKTA BULUNAN GIDALARIN ÜSTLERİNİN KAPANMASI GEREKTİĞİ BELİRTİLDİ

Denetimlerin amacının halk sağlığını korumak olduğunu dile getiren Süleymanpaşa belediyesi ekipleri, lokanta çalışanlarını hijyen konusuna uyararak, dolaplarda tencere içerisinde ve üzeri açık gıdaların mutlaka üzerlerinin kapatılmasını istedi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir