13.07.2024

Süleymanpaşa Belediyesi ile açık havada sinema şöleni başladı

21, Ağustos 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


Mutlu bir kenttir Süleymanpaşa sloganıyla yola çıkan Süleymanpaşa Belediyesinin geçtiğimiz sene başlattığı ve vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirdiği açık hava sinemaları yeniden Süleymanpaşalılarla buluşmaya başladı.

Açık hava sinemalarıyla Süleymanpaşalıların yüzlerini güldüren Süleymanpaşa Belediyesinin insanları kaynaştırmak, eski günlerdeki gibi insanları evlerinden çıkarıp açık alanlarda birliği sağlamak ve açık havada film izleme keyfini yaşatmak amacıyla başlattığı projenin ikinci yılında, ilk film 17 Ağustos Çarşamba akşamı saat 21.00’de Mutlu Kent Sahil Çay Bahçesi’nde Süleymanpaşalılarla buluştu.

Açık hava sinemalarının ilk gününde, Geniş Aile dizisinin de senaryosuna imza atan karikatürist Kamuran Süner’in senaryosunu yazdığı, yönetmenliğini Talip Karamahmutoğlu’nun üstlendiği, oyuncu kadrosunda Murat Akkoyunlu, Fırat Tanış, Deniz Celiloğlu, Bora Akkaş, Begüm Öner ve Bülent Çolak gibi oyuncuların bulunduğu “Öğrenci İşleri” adlı film Süleymanpaşalıların beğenisine sunuldu.

Haftanın yedi günü Türk Sinema Vakfı’ndan gösterim hakkının alındığı filmlerle Süleymanpaşalıların karşısına çıkacak olan Süleymanpaşa Belediyesi, açık hava sineması keyfini ücretsiz olarak yaşatacak.

Süleymanpaşa Belediyesi açık hava sinemaları Mutlu Kent Sahil Çay Bahçesi’nde her akşam saat 21.00’de şu filmlerle gösterimde olmaya devam edecek:

    TARİH                                          FİLM

18 Ağustos 2016 Perşembe / Deli Deli Olma

19 Ağustos 2016 Cuma / Çanakkale Yolun Sonu

20 Ağustos 2016 Cumartesi / Pinokyo

21 Ağustos 2016 Pazar / Gözümün Nuru

22 Ağustos 2016 Pazartesi / Kaledeki Yalnızlık

23 Ağustos 2016 Salı / Kırımlı

24 Ağustos 2016 Çarşamba / Balık

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir