07.10.2022

Süleymanpaşa Belediyesi ekim ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi

7, Ekim 2015 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Meclisi Ekim ayı olağan meclis toplantısı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

13 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısının açılışını Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat yaptı. Gündemin meclis üyelerine okunması ve oylanarak kabul edilmesinin ardından gündem maddelerinin oylanmasına geçildi. Gündem maddelerinin oylanmasının ardından Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Belediye Meclis üyelerini çalışmalar hakkında bilgilendirdi.

LYS’DE İLK 100’E GİREN SÜLEYMANPAŞALI ÖĞRENCİLERE ÖDÜL

Büyükşehir Belediye Meclis salonunda gerçekleşen ekim ayı olağan meclis toplantısında görüşülen gündem maddeleri arasında Süleymanpaşalı üniversite öğrencilerini ilgilendiren madde kabul edilerek meclisten geçti. LYS’de ilk 100 içerisine giren Süleymanpaşalı üniversite öğrencilerine 5,000 TL ödül verilmesi Belediye Meclis Üyeleri tarafından kabul edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ‘’ Bugün Belediye meclisimiz önemli bir karar aldı. Bu şehirde yaşayan evlatlarımızın üniversite sınavlarında ilk 100’e giren her bir öğrencimize 5,000 bin TL ödül verme kararı. Başarılarından dolayı kendilerini tebrik ediyoruz. Bu yıl uygulamaya girecek, bundan sonra da belediyemiz burada yaşayan evlatlarımızdan ilk 100 içerisine girenlerin tamamına 5,000 Bin TL ödül verecek. Tabi bu önümüzde ki yıllarda belediye meclis kararı ile arttırılabilecek. Nerede okuyor olursa olsun bu projeden buranın çocukları faydalanacak.‘’ dedi.

MEME KANSERİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri meclis toplantı salonu kapısında “Meme Kanseri” dikkat çekmek için meclis üyelerini bilgilendirerek erken teşhisin önemini belirttiler.

Büyükşehir belediye meclis salonunda gerçekleştirilen ekim ayı olağan meclis toplantısı gündem maddelerinin oylanmasının bitmesinin ardından son bulurken Süleymanpaşa Belediye Meclisi 21 ekim tarihinde olağanüstü olarak toplanacak.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir