08.12.2022

Süleymanpaşa Belediyesi Değirmenaltı Deresini temizliyor

3, Ağustos 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi, Değirmenaltı Mahallesi’nde yer alan ve çevreye kötü kokular yayarak mahalle sakinlerini rahatsız eden derede temizlik çalışması başlattı.

DEREDEKİ ATIK SU ÇEKİLEREK ARITMAYA BAĞLANDI

İlk aşamada deredeki atık suyu çeken ekipler, derenin pis suyunu Değirmenaltı Mahallesi’nde bulunan TESKİ’ye bağlı arıtmaya bağlarken su seviyesi azalan yerlerde biriken çöpleri ve pislikleri temizlemeye başladı.

DENİZE ATIK SU KARIŞMASININ ÖNÜNE GEÇİLMESİ HEDEFLENİYOR

Derenin içinden ve dışından eş zamanlı çalışma yapan Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, derenin alt kısmında oluşan balçık tabakasını da ortadan kaldırarak olası sinek üreme ve yağışlarda denize atık su karışmasının önüne geçmeyi hedefliyor.

DEREYE ATIK SU SALAN YERLER TUTANAKLA TESPİT EDİLDİ

Öte yandan dereye atık su ve kanalizasyonlarını salan yerler de Zabıta ekipleri tarafından tespit edilirken haklarında tutanaklar tutulan yerlere ağır cezalar kesilmesi bekleniyor.

MUHTAR GÜNEŞ: “BAŞKANIMIZ EKREM EŞKİNAT KONUYA DAHİL OLARAK TEMİZLİK ÇALIŞMALARINI BAŞLATTI”

Çalışmaları yerinde inceleyen Değirmenaltı Mahallesi Muhtarı Hüseyin Güneş uzun zamandır beklenen çalışmanın Süleymanpaşa Belediyesi tarafından üstlenilip yapılıyor olmasının altını çizerek Başkan Eşkinat’a teşekkür ederken; “Mahalle sakinlerimizin de talebi ile derenin temizlenmesi için ilgili yerlere başvurularda bulunduk. Beklediğimiz güzel yanıt bir türlü gelmezken Süleymanpaşa Belediye Başkanımız Ekrem Eşkinat konuya dahil olarak temizlik çalışmalarını başlattı. Dün de gelip incelemelerde bulundu. Bizler Tekirdağ aşığıyız. Tekirdağ’ı ileri götürecek her konuda desteğe varız. Bu noktada Süleymanpaşa Belediye Başkanımız Ekrem Eşkinat’a duyarlılığından dolayı teşekkür ederim.” diye konuştu.

 EŞKİNAT: “EN KISA ZAMANDA DERENİN BAKIMSIZLIĞI YÜZÜNDEN OLUŞAN BAŞTA KÖTÜ KOKU VE SİNEK ARTIŞININ ÖNÜNE GEÇECEĞİZ”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “ Değirmenaltı ile Hürriyet Mahallelerimizi ayıran ve yıllardır bakımsız olarak halk sağlığını tehdit eder bir konuma gelen bu dereye imkanlarımız dahilinde müdahale ettik. İmkanlarımız el verdikçe bizle ilgilisi olmayan alanlarda da hizmet etmeye çalışıyoruz. Deremizin temizliğine başladık. En kısa zamanda derenin bakımsızlığı yüzünden oluşan başta kötü koku ve sinek artışının önüne geçeceğiz” ifadelerini kullandı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir