25.05.2024

Süleymanpaşa Belediye Meclisi 4 Ekim Çarşamba günü toplanacak

2, Ekim 2017 Pazartesi
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Meclisi 5393 Sayılı Belediye Kanununun 20. maddesi gereğince 2017 yılı Ekim ayı meclis toplantısını 4 Ekim 2017 Çarşamba günü gerçekleştirecek.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat başkanlığında Süleymanpaşa Gençlik Merkezi’nde saat 10.00’da gerçekleştirilecek toplantıda 6 gündem maddesi ile komisyonlardan ve müdürlüklerden gelen evraklar görüşülerek karara bağlanacak.

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE MECLİSİ EKİM 2017 MECLİS GÜNDEMİ

1-Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinin 36. maddesine istinaden ekli cetvelde belirtilen ödenek aktarım işleminin yapılması konusunun belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

2- 5018 Sayılı Kamu Yönetimi ve Kontrol Kanununun 9. Maddesine İstinaden Stratejik Planda yer alan misyon, vizyon, stratejik amaç ve hedeflere uygun olarak 2018 yılı Performans Programı hazırladığından konunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

3- 2018 Mali yılı ve izleyen iki yılı kapsayan İdare Bütçe Tasarısı Stratejik Plan ve Performans Programına ve Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğine uygun olarak hazırladığından konunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

4- 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. Maddesi gereğince, İmar ve Bayındırlık Komisyonu 05.04.2017 tarih ve 84 sayılı Belediye Meclis Kararı ile kurulmuş ve 5 üyeden oluşmuştur. Belediye Meclis Üyesi Rüştü ÖZGÜN İmar ve Bayındırlık Komisyonu Üyesi olarak seçilmiştir. 19.09.2017 tarihinde Belediye Başkanlığımıza Rüştü ÖZGÜN tarafından verilen dilekçe ile bulunduğu partisinden istifa ettiği bildirilmiştir.      Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 21. Maddesinin 4 fıkrası gereği bulunduğu partiden istifa eden üyenin yerine İmar ve Bayındırlık Komisyonuna yeni bir üye seçilmesi gerektiğinden konunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

5- 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. Maddesi gereğince, Plan ve Bütçe Komisyonu 05.04.2017 tarih ve 85 sayılı Belediye Meclis Kararı ile kurulmuş ve 5 üyeden oluşmuştur. Belediye Meclis Üyesi Ali DARICI Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi olarak seçilmiştir. 19.09.2017 tarihinde Belediye Başkanlığımıza Ali DARICI tarafından verilen dilekçe ile bulunduğu partisinden istifa ettiği bildirilmiştir. Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 21. Maddesinin 4 fıkrası gereği bulunduğu partiden istifa eden üyenin yerine Plan ve Bütçe Komisyonuna yeni bir üye seçilmesi gerektiğinden konunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

6- 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. Maddesi gereğince, Tarım Komisyonu 05.04.2017 tarih ve 88 sayılı Belediye Meclis Kararı ile kurulmuş ve 5 üyeden oluşmuştur. Belediye Meclis Üyesi Haluk YILMAZ Tarım Komisyonu Üyesi olarak seçilmiştir. 19.09.2017 tarihinde Belediye Başkanlığımıza Haluk YILMAZ tarafından verilen dilekçe ile bulunduğu partisinden istifa ettiğini bildirilmiştir Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 21. Maddesinin 4 fıkrası gereği bulunduğu partiden istifa eden üyenin yerine Tarım Komisyonuna yeni bir üye seçilmesi gerektiğinden konunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.                                                                                                                                    

7- Belediye Meclisinin Eylül ayında yapmış olduğu toplantısında Belediyemiz İhtisas Komisyonlarına havale edilen evrakların belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

8- Meclis gündemi hazırlandıktan sonra belediye başkanlığımıza gelen belediye meclisi tarafından görüşülmek üzere havale edilen 3194 Sayılı İmar Kanununun 8(b) maddesi gereğince plan değişikliği tekliflerinin ve belediyemiz birimlerinden gelen, evrakların görüşülerek karara bağlanması.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir