19.06.2024

Süleymanpaşa Belediye Meclisi 2016 yılı Haziran ayı toplantısını gerçekleştirdi

1, Haziran 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısını 1 Haziran Çarşamba günü Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleştirdi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat başkanlığında başlayan toplantıda yoklamanın ardından dört gündem maddesi, belediye meclisinin mayıs ayında yapmış olduğu toplantısında İhtisas Komisyonlarına havale edilen evrakların görüşülerek karara bağlanması ve iki önergenin görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE MECLİSİ HAZİRAN 2016 MECLİS GÜNDEMİ

“1- Belediyemizin kültür etkinlikleri kapsamında Kasım ayı içerinde “Süleymanpaşa Büyük Ustalar Turnuvası” düzenlenmesi planlanmaktadır. Etkinliğe katılacak olan Satranç Ustalarının listesi ekte sunulmuştur. Etkinliğin düzenlenmesi, etkinlikle ilgili tüm giderlerin (ödül, organizasyon, yemek, konaklama vb…)Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bütçesinden karşılanması ve turnuva ile ilgili düzenlenecek protokollerin imza yetkisinin Belediye Başkanı M. Ekrem EŞKİNAT’a verilmesi konusunun belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

2- Belediyemiz tarafından çocuk kulübü üyelerinin evlerine postalanmak amacıyla basımı yapılması düşünülen “Mutlugiller” öykü kitabının çizimleri için Serap DELİORMAN’ a çizim başına 3.000,00 TL olmak üzere en fazla 6 çizim yaptırılması ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bütçesinden ödenmesi konusunun belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanması.

3- Belediyemizin kültür etkinlikleri kapsamında 19 Eylül-14 Ekim 2016 tarihleri arasında “II. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu” düzenlenmesi planlanmaktadır. Etkinliğin düzenlenmesi ve sempozyum ile ilgili düzenlenecek protokollerin imza yetkisinin Belediye Başkanı M. Ekrem EŞKİNAT’a verilmesi konusunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması talep edilmektedir.

4- Mülkiyeti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına ait Tekirdağ İli Süleymanpaşa İlçesi Ertuğrul Mahallesi Sefa sokak 310 ada 2 parselde bulunan tarihi binanın eski sahipleri olan Dimitris Mavridis ile imzalanacak protokol gereği Mavridis’e ait eski fotoğrafların da sergileneceği bir müze haline getirilmesi düşünülmektedir. 310 ada 2 parselde bulunan tarihi binanın “müze” yapılmak üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığının bedelsiz devrinin talep edilmesi ve bedelsiz devir işlemlerinin yapılabilmesi için protokol yapmak üzere Belediye Başkanımız M.Ekrem EŞKİNAT’a yetki verilmesi konusunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.”

Dört gündem maddesinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından belediye meclisinin mayıs ayında yapmış olduğu toplantısında İhtisas Komisyonlarına havale edilen evrakların görüşülmesine geçilirken İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen 20, Kültür Komisyonu’ndan gelen 1, Çevre Sağlık ve Diğer İşler Komisyonunda gelen 4 evrak görüşülerek karara bağlandı.

52. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali dolayısıyla Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın yerini Süleymanpaşa Belediye Meclisi Birinci Başkan Vekili Münür Karaevli’ye bıraktığı toplantı 26 gündem dışı evrak ve 2 önergenin de görüşülmesi ile sona erdi.

TEMMUZ AYI TOPLANTISI 1 TEMMUZ CUMA GÜNÜ YAPILACAK

Toplantı sonunda her ayın ilk Çarşamba günü gerçekleştirilen Süleymanpaşa Belediye Meclisi Toplantısının bir sonraki ay bayrama denk gelmesinden dolayı 1 Temmuz 2016 Cuma günü saat 10.00’da yapılması kararı alındı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir