25.05.2024

Süleymanpaşa Belediye Konservatuarı Dans Bölümü’nden Yılsonu Performansı

29, Mayıs 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Konservatuarı Dans Bölümü Yılsonu Performansı Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi.

PERFORMANS PROGRAMINDA 10 AYRI GÖSTERİ SERGİLENDİ

“Ritmi Yaşa” adı verilen etkinliğe Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral ve Süleymanpaşa Belediye Meclisi Kültür Komisyonu Başkanı Edibe Akçakaya da katılırken Genel Sanat Yönetmenliğini Arda Eravcı, Başkoreograflığını Seren Eravcı’nın yaptığı Süleymanpaşa Belediye Konservatuarı Dans Bölümü Yılsonu Performansında; Rock’n Roll (Starlighters – Johnny B. Goode), Tekirdağ Yöresi Halk Oyunları, İzmir Yöresi Halk Oyunları, Bale Performansı (Weber – İnvitation To The Dance & Offenbach – Can Can), Bale Performansı (Tchaikovsky – Swan Lake), Silivri Yöresi Halk Oyunları, Hint Dansları (Bollywood), Üsküp Yöresi Halk Oyunları ve Halk Oyunları Potborisi dans gösterileri sergilendi.

GÜRAL: “ÇOK BAŞARILI BİR PERFORMANS GECESİ YAŞADIK”

Yaklaşık 2 saat süren gecenin sonunda Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral dans bölümü eğitmenleri Arda Eravcı, Seren Eravcı ve Sertan Acat’a teşekkür ederek çiçek takdim ederken; “Bu muhteşem geceyi bizlere hazırlayan öğrencilerimize, eğitmenlerimiz Arda Eravcı, Seren Eravcı ve Sertan Acat’a, Konservatuar Şefimiz Salih Demirci’ye ve öğrencilerimizin bizlerle olmasın sağlayan siz velilerimize çok teşekkür ederim. Bu akşam çok başarılı bir performans gecesi yaşadık. Ben hepsine başarılarının devamını diliyorum.”  diye konuştu.

DEMİRCİ: “HEPSİ SİZİN EVLATLARINIZIN GELECEĞİ İÇİN BURADALAR”

Süleymanpaşa Belediye Konservatuarı Şefi Salih Demirci’de gecenin sonunda kısa bir konuşma gerçekleştirirken; “Konservatuarımızın dans bölümü öğrencileri ve eğitmenlerini izlediniz. Ben emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Değerli misafirler burası sizin okulunuz. Bu eğitmenler sizin evlatlarınız için burada. Ben buranın bir evladı olarak konservatuara girerken çok zorluk çektim. Herhangi ufak bir eğitim için bile sürekli İstanbul’a gittim. Artık akademik eğitimleri devam eden eğitmenlerin hepsi burada sizlerle. Hepsi sizin evlatlarınızın geleceği için buradalar.” ifadelerini kullandı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir