26.05.2024

Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü başarıya doymuyor

18, Şubat 2016 Perşembe
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi bünyesinde kurulan ve bir çok spor dalında ülke çapında dereceler kazanan Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü, başarılarına uzun atlama ve engelli koşu Türkiye derecelerini de eklemeyi başardı.

UZUN ATLAMADA TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ

23-25 Ocak 2016 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Türkiye 16 Yaş Altı Salon Atletizm Şampiyonası’na katılan Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü, 1351 sporcunun yarıştığı şampiyonada uzun atlamada Türkiye ikinciliği kazandı.

16 yaş altı uzun atlama kategorisinde Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü adına yarışan Melek Çoban, 5.12’lik derecesiyle Türkiye 2.’si olmayı başardı.

60 METRE ENGELLİ KOŞUDA TÜRKİYE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ

Başarılar bununla sınırlı kalmazken bir diğer müjde de 60 metre engelli koşuda yarışan Sercan Kayın’dan geldi.

30-31 Ocak 2016 tarihleri arasında İstanbul’da 487 sporcunun katılımıyla düzenlenen 16 Yaş Altı Salon Atletizm Türkiye Şampiyonası engelli koşu branşında Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Sercan Kayın, 60 Metre Engelli Koşu dalında 10.55 derecesiyle Türkiye 3.’sü oldu.

TANER: “YÜZLERCE SPORCU ARASINDAN BAŞARIYA ULAŞTILAR”

Şampiyonanın ardından açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Deniz Taner, “Yüzlerce sporcu arasından başarıya ulaşıp şehrimize madalya kazandıran gençlerimizi tebrik ediyorum. Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü her geçen gün farklı branşlarda da başarılarını arttırıyor. Ben emeklerinden dolayı Atletizm Branşı Antrenörümüz Bayram Kırboğa ve bizlere bu mücadeleyi yapma imkanı tanıyan Süleymanpaşa Belediye Başkanımız Ekrem Eşkinat’a teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir