08.02.2022

“Siyasi Parti Farkı Olmaksızın Tekirdağ’a Hizmet Noktasında Birlikte Çalışıyoruz”

20, Mart 2021 Cumartesi
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ‘Osman Tabak Kapalı Pazar Yeri’ düzenlenen açılış töreni ile açıldı. Törende konuşan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Tekirdağ Milletvekili  Mustafa Şentop, “Siyasi parti farkı olmaksızın Tekirdağ’a hizmet noktasında birlikte çalışıyoruz” dedi.

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ‘Osman Tabak Kapalı Pazaryeri, koronavirüs tedbirlerine uyularak düzenlenen açılış töreni ile hizmete sunuldu.Törene; TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ milletvekilleri Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ İl  Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, ilçe belediye başkanları, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

‘PAZARLAR ŞEHRİN GELİŞMİŞLİĞİNİ GÖSTEREN BİR TAKIM VİTRİNLER GİBİDİR’

Açılış öncesi bir konuşma yapan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, pazarların, özellikle açık pazarların şehirlerin gelişmişliğini de gösteren bir takım vitrinler olduğuna dikkat çekti.

Hem tezgah açan, malını satmaya çalışan esnaf hem de alışveriş yapan vatandaşlar bakımından bu imkanların bir şehrin gelişmişliği ile ilgili gösterge olduğunu söyleyen Şentop, “Burada ki hizmet aslında bir başlangıç olarak kabul etmek kaydıyla tabii ki inşallah arkası gelecektir. Süleymanpaşa ilçemizin daha geniş manada tüm ilçelerimizin Tekirdağ’ımızın güzel, konforlu alışveriş imkanı sağlayan mekanlara ihtiyaç var” dedi.

‘SİYASİ PARTİ FARKI OLMAKSIZIN TEKİRDAĞ’A HİZMET NOKTASINDA BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ’

Tekirdağ’ın 4 ulaşım ağının kullanabilmesi ve sanayi kenti olması nedeniyle Türkiye ekonomisine ciddi katkı sağladığını belirten Şentop, “Değerli hemşerilerim, değerli kardeşlerim Tekirdağ’ımız Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri. Sadece güzelliği ile değil, coğrafi konumu itibarı ile imkanlar bakımından önemli. Hem kara yolunun hem demir yolunun hem hava yolunun hem deniz yolunun. Dördünün birden ortak olarak kullanılabildiği bir şehir Tekirdağ’ımız. Bunun ötesinde bir sanayi şehri olması hesabiyle de Türkiye’mizin ekonomisine büyük katkı sağlayan üretimi sebebiyle ve bu üretimin ortaya çıkarmış olduğu vergi sebebiyle bütçemize de çok büyük katkı sağlayan bir şehrimiz. Biz Tekirdağ’ın bir evladı olarak Tekirdağ’a hizmeti öncelik olarak görüyorum. Bu benim şuan ki içerisinde bulunduğum, taşıdığım sıfat buna engel değil. Evet. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanıyım ama Tekirdağ’a bir ayrıcalık yapmıyorum sadece bugüne kadar Tekirdağ’ın eksik kalan bazı hizmetlerinin tamamlanması, Türkiye’deki diğer şehirlerimizin illerimizin almış olduğu hizmet nispetinde, Tekirdağ’ın ekonomimize katkısı nispetinde hizmetleri alabilmesi için gayret gösteriyoruz. Yoksa ilave Tekirdağ’ın hakkı olmayan bir şeyi talep etmiyoruz. Hakkı olanı talep ediyoruz sadece. Bu konuda da bütün milletvekili arkadaşlarımızla, bütün belediye başkanlarımızla siyasi parti farkı olmaksızın Tekirdağ’a hizmet noktasında birlikte çalışıyoruz. Bundan sonra da çalışacağız” şeklinde konuştu.

‘BELEDİYE İMKANLARIYLA YAPILDI’

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel de konuşmasında pazaryerinin tamamının belediye imkanlarıyla yapıldığına vurgu yaparak şunları kaydetti:

“Şu gördüğünüz kapalı alan 1,5 milyon liraya mal oldu. Yalnız üstüne basarak söylemem gereken bir şey var. Bunun haricindeki her şeyi Süleymanpaşa’nın birbirinden çalışkan kıymetli belediye personeli tarafından yapıldı. Maliyetinin düşük olmasının sebebi işin tamamını ihale etmememiz. Belediyede çalışan arkadaşlarımız tarafından yapılacak kısmının kendimiz yapmasından kaynaklı bugün ki yaklaşık bu pazarın aynısını yapmaya kalksak, tamamını ihale  etmiş olsak 4,5 milyon lira maliyetinde olacaktı. Herkes diyor Cüneyt Parayı nereden alıyor? ‘Cüneyt aslında parayı bulmuyor, parayı tutumlu kullanıyor’ diyelim biz buna”

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir