26.05.2024

Sigara denetimleri devam ediyor

22, Şubat 2016 Pazartesi
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi ve Süleymanpaşa Toplum Sağlığı Merkezi ekipleri, sigara denetimlerine devam ediyor.

Tüm yurtta olduğu gibi Süleymanpaşa ilçe sınırları içerisinde devam eden sigara denetimi görevli zabıta memuru ve toplum sağlığı memurları ile birlikte her gün başka mekanlarda yapılmaya devam ediyor.

OTOBÜS TERMİNALİNDE DENETİM YAPILDI

4207 sayılı kanunda yer alan maddeler hakkında bilgilendirmelerin devam ettiği denetimlerde kapalı alanlarda tütün ve tütün mamullerinin tüketilmesinin önüne geçilmesi amacı ile yapılan denetimler olumlu sonuçlar vermeye devam ederken denetimlere Turgut Mahallesinde bulunan şehirler arası otobüs terminalinde devam edildi.

ÖZEL MÜLKLER DENETİME TABİ DEĞİL

Kontrollerin başta kahvehaneler olduğunu belirten ekipler, özel mülkler hariç, kapalı olan tüm alanlarda, kamu dairelerinde, özel işletmelerde, binaların kapalı alanlarında ve toplu taşıma araçlarında sigara kullanımına karşı sürekli olarak kontroller gerçekleştirdiklerini ifade ettiler.

50×70 ‘’SİGARA İÇİLMEZ’’ LEVHASI ASILMASI ZORUNLUDUR

Denetime tabi işletme ve diğer kapalı alanlarda herkesin görebileceği yerde 50×70 ölçüsü ebatlarında ‘’SİGARA İÇİLMEZ’’ levhasının bulundurulmasının zorunlu olduğunu vurgulayan denetim ekipleri son zamanlarda yapılan denetimlerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmadığını belirttiler.

TÜTÜN VE SİGARADAN UZAK ESNAFA TEŞEKKÜR

Denetim ekipleri, kriterlere uyan, işletmesini tütün ve sigaradan uzak tutan ve gerekli düzenlemeleri yapan esnaflara teşekkür ederken denetimlerin aralıksız olarak devam edeceğinin sinyalini verdiler.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir