26.05.2024

Sağlıkta bilgilendirme toplantılarında “Ergen Çocuğa Yaklaşım” konusu anlatıldı

6, Mart 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Tabip Odası ortaklığında düzenlenen sağlık hakkında önemli bilgilerin verildiği “Uzman Hekimler Süleymanpaşalılar ile buluşuyor” adlı sağlıkta bilgilendirme toplantılarında bu hafta “Ergenlik Çağındaki Çocuklara Yaklaşım” konusu işlendi.

Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral, Trakya Kent Konseyleri Birliği ve Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Ufuk Bekir Ersöz, belediye meclis üyeleri ve vatandaşların katıldığı bilgilendirme toplantısında Psikiyatri Uzmanı Dr. Mehmet Doğan yaklaşık bir saat boyunca “Ergenlik Çağındaki Çocuklara Yaklaşım” konusunda anne babalara yönelik önemli bilgiler paylaştı.

Belediye Kültür Merkezi Yılmaz İçöz Sahnesi’nde gerçekleşen etkinlikte Psikiyatri Uzmanı Dr. Mehmet Doğan; ergenlik döneminde bedensel gelişim, ruhsal gelişim, fiziksel olarak yaşanan değişimler, orantısız büyüme, ergen çocuğa yaklaşım, kültürel baskı, ergenken edinilebilecek kötü alışkanlıkların önüne geçebilme, psikolojik rahatsızlıklar, sigara – alkol ve uyuşturucudan koruma, gelecek kaygısı, ailenin fazla beklentilerinin önüne geçilmesi ve stresin önüne geçebilme teknikleri konularını katılımcılarla paylaştı.

Soru cevap kısmı ile sona eren etkinlik sonunda Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral, Psikiyatri Uzmanı Dr. Mehmet Doğan’a teşekkür ederek çiçek takdim etti.

UZMAN HEKİMLER SÜLEYMANPAŞALILAR İLE BULUŞUYOR PROGRAMI

10 Mart Perşembe 12.00-13.00: “Çocuklarda Dikkat Dağınıklığı ve Hiperaktivite” – Psikolog Müge Başol

17 Mart Perşembe 12.00-13.00: “Obezite, Diyabet ve Sağlıklı Beslenme” – İl Halk Sağlığı Müdürlüğü

24 Mart Perşembe 12.00-13.00: “Sınav Kaygısıyla Baş Etmek ve Zaman Yönetimi” – Dr. Gökhan Gözde/Psikolog Müge Başol

31 Mart Perşembe 12.00-13.00: “Çocuklarda Sanal Bağımlılık, İnternet, Oyun ve Sosyal Medya” – Psikolog Müge Başol

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir