13.06.2024

Özcan’dan Kınık Deresi Açıklaması

16, Mayıs 2022 Pazartesi
Bu haber kez okundu


Marmaraereğlisi İlçesi Sultanköy mahallesi sınırları içerisinde denize dökülen Kınıklı deresindeki kimyasal atıkla ilgili açıklamada bulunan ,AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı incelemeleri neticesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ Değirmenköy arıtma tesislerinden salındığının tespit edildiğini kaydetti.

Konuya ilişkin basın açıklaması yapan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, İSKİ’nin uyarılmasına rağmen Marmaraereğlisi’nin kirletilmeye devam edildiğini belirtti.

İleriki günlerde ilgili kurumların gerekli açıklamaları yapacağını aktaran Özcan,  “Olayın ilk anından itibaren TBMM Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop , Tekirdağ Milletvekillerimiz Sayın Mustafa Yel ve Sayın Çiğdem Koncagül ile de konuyu takip ediyoruz.Ulusal ve yerel düzeyde atılması gereken tüm adımları atarak bu kirliliğe sebebiyet veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ Genel Müdürlüğünün bu durumu tekrar etmemesi için sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

CHP’li yetkililere seslenen Mestan Özcan açıklamasında; “2022 yılı içindeyiz. Çevreye duyarlılık konusunda ahkam kesmekte çok mahir olan CHP yetkililerini bu konu için uyarıyoruz. Başta İstanbul ve çevresi hatta meşhur Haliç’teki beceriksizliklerinizi izliyorduk. Ancak bu beceriksizliğin bize kadar ulaşabileceğini tahmin edememiştik, düşünememiştik. İstanbul’u 90’lara geri götürüyorsunuz görüyoruz. Ama şehrimiz Tekirdağ’ı da geçmişteki kötü günlere götürmenize asla izin vermeyeceğiz. Kirli ellerinizi  güzel Tekirdağ’ımızın üzerinden çekiniz” sözlerini kaydetti.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir