02.12.2023

Mutlu kentin çocukları Trakya Bağ Bozumu ve Ekoloji Festivali ile eğleniyor

4, Eylül 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


Trakya Bağ Bozumu ve Ekoloji Festivali Süleymanpaşalı çocuklar için dopdolu geçiyor.

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Trakya Bağ Bozumu ve Ekoloji Festivali’nin dün gerçekleştirilen açılışının ardından Süleymanpaşa Sahili’nde kurulan alanında festival etkinlikleri de başladı. Çocuklar için düzenlenen ve konser öncesi gün boyu süren etkinliklerle birlikte Süleymanpaşalı çocuklar gönüllerince eğlendi.

ÇOCUKLAR ATÖLYELER İLE YARATICILIKLARINI GELİŞTİRİYOR

Kartal Kuklası, Palyaço Kuklası ve Koşan Kedi Yapım Atölyesi, İllüstrasyon ve Pasta Yapım Atölyesi ile birlikte çocuklar diğer yaşıtları ile sosyalleşirken kendi emekleri ve hayal güçleri ile bir şeyler üretti.  Çocuklar, Mutlugiller hikayesinin kahramanı Şirin ile tanışmanın mutluluğunu yaşarken Köstebekgiller Karakterleri İle Fotoğraf Çekimi Etkinliği, Devekuşu Tahta Bacak ile Kanguru Bacak Animasyon Etkinliği ile eğlenceli karakterlerle birlikte dans ederek fotoğraf çektirdiler.

ŞUBADAP ÇOCUK KONSERİ İLE KENDİLERİ İÇİN SESLENDİRİLEN ŞARKILARLA DANS EDİYORLAR

Atölyelerden sonra Çocuk Sahnesi’nde çocuklar için sahne alan Şubadap Grubu birbirinden güzel şarkılarını minik dinleyicileri için seslendirdi. Kendileri için seslendirilen birbirlerinden güzel çocuk şarkıları eşliğinde dans eden minik misafirler Trakya Bağ Bozumu ve Ekoloji Festivali’nin ilk gününün ardından festival alanından mutlu ayrıldı.

2. TRAKYA BAĞ BOZUMU VE EKOLOJİ FESTİVALİ PROGRAMI

3 Eylül Cumartesi

22.00/ Kavala Yunan Adaları Halk Dansları – Kavala Yunan Sanatsal Halk Şarkıları

4 Eylül Pazar

09.30/ Pekmez Kaynatım Başlangıcı/ Sahil Dolgu Alanı

17.30/ Pekmez İkramı/ Sahil Dolgu Alanı

18.00/ Üzüm Yarışması Finali/ Sahil Dolgu Alanı

22.00/ Ahırkapı Roman Orkestrası Konseri/ Sahil Dolgu Alanı

2-3-4 Eylül Etkinlikleri

19.00-20.00/ Şubadap Grubu Çocuk Konseri

17.00-21.00/ Kartal Kuklası Yapım Atölyesi – Palyaço Kuklası Yapım Atölyesi – Koşan Kedi Yapım Atölyesi – İllüstrasyon Atölyesi – Pasta Yapım Atölyesi – Köstebekgiller Karakterleri İle Fotoğraf Çekimi Etkinliği – Devekuşu Tahta Bacak Animasyon Etkinliği – Kanguru Bacak Animasyon Etkinliği

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir