13.07.2024

KURULACAK OLAN YENİ İTFAİYE İSTASYON AMİRLİĞİNİN YERİ VE YANGIN MEVSİMİNDE ALINACAK TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

7, Mart 2016 Pazartesi
Bu haber kez okundu


4 Mart 2016 Cuma günü saat 16.30'da Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Münür Karaevli ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Emin Pehlivan arasında Malkara'ya kurulacak olan yeni itfaiye istasyon amirliğinin yeri ve yangın mevsiminde alınacak tedbirler görüşüldü.

Belediye Meclis Üyeleri Cem Özkan ve Recai Örs'ün de yer aldığı görüşmenin ardından Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Emin Pehlivan açıklamalarda bulundu.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Emin Pehlivan yapmış olduğu açıklamasında; “Şuanda Tekirdağ il sınırları içerisinde 20 istasyonda 320 personel ve 53 araç ile görev yapıyoruz. Malkara da bu istasyonlarımızdan biri. Bunun yanında Malkara için Kozyörük ve Sağlamtaş ilave istasyonlarımız var. Malkara istasyonumuz şuandaki en önem verdiğimiz yangın yükü yüksek olan istasyonlarımızdandır. Son zamanlarda yapılan çalışmalar neticesinde elde ettiğimiz veriler bize şunu gösteriyor; herhangi bir yangın veya kaza ihbarı itfaiye 110 yangın ihbar telefonuna bildirildiği andan itibaren gündüz olaylara istasyondan çıkış süremiz 30 saniye, geceleri de 45 saniyedir. Bu çıkış anından sonra Malkara merkezdeki olaylara maksimum ulaşım süremiz 6 dakika 29 saniye, köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinde de 14 dakika 4 saniye olarak ölçülmüştür. Bu bilgiler, kayıtlardan yaptığımız çalışmalar sonucu elde edilen istatistiki bilgilerdir. Bu rakamlar dünya standartlarının bile altındadır. Şuanda Malkara'da ve diğer istasyonlarda bu başarıyı elde etmemizden dolayı ben tüm teşkilatımla gurur duyuyorum. Bu çok verimli ve özverili bir çalışmadır. Malkara'da son zamanlarda yaşanan yangınlarda yangınların başlangıç aşamasında söndürülmesi, herhangi bir yaralanma ve can kaybının olmaması da bizi ayrıca sevindiriyor. Bundan dolayı tekrar tekrar itfaiyeci arkadaşlarımı kutluyorum.” dedi.

Başkan Ulaş Yurdakul da; “Başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak'a ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanımızdan başlayarak itfaiyedeki tüm personele çok teşekkür ediyoruz. Son zamanlarda ciddi bir hız ve ciddi bir fedakârlıkla ilçemizde olan bütün olaylara müdahale ettiler. Bugün bizleri ziyarete gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekilimiz Münür Karaevli'ye de teşekkür ediyoruz. Özellikle bu görüşmede Malkara'ya yeni kurulacak İtfaiye İstasyon Amirliğinin yeri konusunda ve önümüzdeki süreçte buğday hasadıyla başlayacak yangın mevsiminde ne gibi tedbirler alırız bu konuları görüştük. Ben vatandaşlarımızın en az şekilde mağdur olacağı ve en güvenli şekilde yaşayacağı bir Malkara yarattıkları için bir kez daha Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'a ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanımıza teşekkür ediyorum.” diyerek düşüncelerini belirtti.

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir