19.06.2024

Kumbağ Mahallesi Kanalizasyon ve Kısmi Yağmur Suyu Hattına Kavuşuyor

2, Eylül 2016 Cuma
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Su Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün tüm ilçelerdeki atılımları devam ediyor. Teski tarafından planlanan ‘Süleymanpaşa İlçesi Kumbağ  Mahallesi Kanalizasyon ve  Kısmi Yağmursuyu İnşaatı’nın temeli gerçekleşen törenle atıldı.

Kumbağ’daki  temel atma törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın yanı sıra, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat,  Genel Sekreter Oral Karakaya, Teski Genel Müdürü Şafak Başa,  Genel  Sekreter Yardımcıları Prof. Dr. Tamer Dodurka, Mehmet Zeki Gürcün, daire başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Teski Genel Müdürü Şafak Başa, proje ile ilgili bilgile verdi ve 6 milyon 331 bin lira bedeli olan  bu yatırımın 2018 yılının başında tamamlanacağını söyledi.

Temel atma töreninden önce konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da  “Ben bu bölgeye tam 50 yıldır hizmet ediyorum. Şimdi Allah bana bu bölgeye yine hizmet etmeyi kısmet etti. Biz artık Kumbağ’ın ve diğer yerleşim yerlerimizin kaderini değiştirip eski günlerindeki nostaljik günlerine kavuşturacak hizmeti yapmaya geldik. Önce böyle yerde yaşayanların üç temel ihtiyacını çözmek zorundayız.  Altyapı, doğalgaz ve su ihtiyacı. Geçen yıl verdiğim sözleri tutmanın mutluluğu içerisindeyim. Artık Kumbağ bundan sonra vidanjör kullanmayacak.  Naip barajını da teslim alarak oradaki suyu da buraya vereceğiz. Hedefimiz Marmara Ereğlisi’nden Şarköy’e kadar denize bir gram atık vermemek. Bu hizmetleri gelecek nesiller için yapıyoruz. Bu proje herkese hayırlı olsun” dedi.

Daha sonra dualarlar birlikte kanalizasyon ve kısmi yağmursuyu inşaatının temel atımı protokol tarafından gerçekleşti.

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir