29.02.2024

Köşe yazarları Trakya’nın tanıtımı için Başkan Eşkinat ile bir araya geldi

24, Kasım 2016 Perşembe
Bu haber kez okundu


Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Gila Benyamor, Hürriyet Daily News Gazetesi köşe yazarı Aylin Öney ve Sabah Gazetesi köşe yazarı Nur Çintay, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ı makamında ziyaret etti.

Trakya turizmini tanıtmak üzere bölgede bulunan köşe yazarları ile sohbet eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Tekirdağ’da yapılabilecek etkinlikler, gezilebilecek yerler ve Trakya’nın turizmde cazibe merkezi olması için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

TEKİRDAĞ’IN YÖRESEL LEZZETLERİ TANITILDI

Süleymanpaşa Belediyesi Tarihi Belediye Binasında gerçekleşen ziyaretin ardından köşe yazarları ile birlikte öğle yemeği yiyen Eşkinat, Tekirdağ’a özgü yemeklerden oluşan menü ile köşe yazarlarına yöresel yemekleri tanıttı.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Trakya Bölgesi Başkanı Orhan Çebi’nin de katıldığı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Beş Evler Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen yemekte yöresel yemeklerden Oğmaç Çorbası, Tekirdağ Köftesi, Peştamalcı Böreği, Tekirdağ Peyniri, Şefin Salatası, Erik Soslu Fıstıklı Kuzu Sarma (Kral Yemeği), Hayrabolu Tatlısı ve dondurma ile peynir helvası ikram edilip bölgenin diğer lezzetleri hakkında bilgi verildi.

Yemek sonunda köşe yazarlarını uğurlayan Başkan Eşkinat, Süleymanpaşa Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Süleymanpaşa Belediyesi adına yapılan her şeyin yer aldığı Süleymanpaşa Belediye Haber Gazetesi ile Süleymanpaşa ve Tekirdağ’ı tanıtan dokümanları yöresel heybe ile köşe yazarlarına hediye etti.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar:
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir