09.12.2023

Kaçak kurbanlıklara Süleymanpaşa Belediyesi Zabıtası Ekipleri “Dur” dedi

17, Eylül 2016 Cumartesi
Bu haber kez okundu


 Hakkari ve Van’dan Süleymanpaşa’ya getirilen kurbanlıklar Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta ekiplerinin yaptığı denetimler sonucunda ele geçirildi.

SEVK BELGESİZ KAÇAK OLARAK SATIŞ YAPACAKLARDI

Kurbanlık satış alanının ve çevresinde kurban açılış sezonundan bu yana çalışmalarına ve denetimlerine aralıksız olarak devam eden Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta ekipleri, kaçak tabir edilen menşei belli olmayan Anadolu’dan Trakya’ya sevk belgesiz gelen hayvanları tespit etti.

ZABITA EKİPLERİ KAÇAK HAYVANLARI İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜNE TESLİM ETTİ

Van ve Hakkari illerinden gelerek Süleymanpaşa’da bulunan kurban pazarına kaçak olarak giriş yapan küçükbaş hayvanları Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta ekipleri tespit edilirken konunun Süleymanpaşa İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkililerine bildirilmesinin ardından küçükbaş hayvanlar müdürlüğe teslim edildi.

KULAK KÜPESİ VE MENŞEİ BELLİ OLMAYAN HAYVANLARI ALMAYIN!

Süleymanpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Trakya’nın tamamının şap hastalığından arındırılmış bir bölge olduğunun altı çizilirken Trakya’ ya denetimsiz hayvanların girmesinin yasak olduğu vurgulandı.

Süleymanpaşa halkının bu konuda duyarlı ve dikkatli olması gerektiğini ifade eden yetkililer, vatandaşların kulağında küpesi ve menşei belli olmayan hayvanları kurban olarak almamaları gerektiğini belirtirken kaçak olarak kurban satışı yapan satıcı ve kurbanlık alan kişiye de ağır cezaların uygulandığını ifade ettiler.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir