13.06.2024

Hilmi Özgün Resim ve Heykel Sergisi açıldı

16, Kasım 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi Tarihi Belediye Binası’nda emekli öğretmen Hilmi Özgün tarafından resim ve heykel sergisi açıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral’ın da katıldığı açılışta heykel, yağlı boya ve sulu boya eserleri sanatseverler ile buluştu.

EŞKİNAT: “BU ŞEHİRDE DE SANATIN VE SANATÇININ VAR OLDUĞUNU VE GELİŞEREK ARTACAĞINI GÖRÜYORUZ”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın açılış konuşmasını yaptığı sergide Eşkinat; “Kimsenin söyleyemediği şeyleri sanatçılar tuvallerinde çok daha farklı şekilde ifade eder. Bizim baktığımız gözle bakmayan, farklı bir yetenekle gördüklerini yansıtan bireylerdir onlar. Bizim elimizden gelen sadece sizlere saygı duymak. Bu şehirde de sanatın ve sanatçının var olduğunu ve gelişerek artacağını görüyoruz. Bu bizim ülkemize var olan umutlarımızı da geliştiriyor. Gerek resimleriniz, gerekse heykelleriniz için ben çok teşekkür ediyorum.” dedi.

ÖZGÜN: “25 YILLIK DENEYİMİMİ SERGİMDEKİ ESERLERDE YANSITMAYA ÇALIŞTIM”

Başkan Eşkinat’ın ardından sergi sahibi Hilmi Özgün sergisi ile ilgili açıklamalarda bulunurken; “Sergimin açılış gününün Tekirdağ’ın Kurtuluş gününe denk gelmesinden dolayı ayrıca mutluyum. Sergi 3 bölümden oluşuyor.  Heykeller, yağlı boya ve sulu boya portreler. 25 yıllık deneyimimi sergimdeki eserlerde yansıtmaya çalıştım. Sulu boya eserlerimin ayrı bir öyküsü var. Devrimci, aydın, demokrat kısacası adam gibi adamların eserlerini yaptım.” diye konuştu.

18 KASIMA KADAR SERGİ ZİYARETE AÇIK KALACAK

Açılış konuşmalarının ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün bal mumundan yapılan heykelinin de yer aldığı sergi ziyarete açılırken 18 Kasım tarihine kadar açık kalacağı belirtildi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar:
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir