12.07.2024

“Her şey daha temiz bir Süleymanpaşa için…”

6, Ağustos 2016 Cumartesi
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 42 araç, 95 süpürge ekibi ve toplam 286 personelle birlikte her gün daha temiz bir Süleymanpaşa için çalışıyor.

ELLERDE SÜPÜRGE İLE SABAHTAN AKŞAMA TÜM ŞEHİR SÜPÜRÜLÜYOR

Süleymanpaşa’nın 74 mahallesinin birden düzenli olarak çöplerinin toplanmasının yanı sıra her gün şehrin dört bir yanını sabahtan akşama kadar ellerinde süpürge ile temizleyen çalışanlarıyla da daha temiz bir şehir yaratmak isteyen Süleymanpaşa Belediyesi, her geçen gün hizmet kalitesini arttırarak vatandaşların takdirini kazanıyor.

RUTİN TEMİZLİK DIŞINDA DA DÖRT BİR YANDA HİZMET VERİYOR

Ekipler, rutin temizlik çalışmalarının yanı sıra tozlu yollarda yaptığı yol yıkama çalışması, Tekirdağspor karşılaşmaları öncesi ve sonrasında Namık Kemal Stadı’nın temizliği, yol kenarları, köprüler, camiler, okul bahçeleri ve bulvarların temizliği ile resmi programlar öncesi ve sonrasında da hizmet veriyor.

SUÇEP İLE ÇEVRECİ ÖĞRENCİLER YETİŞİYOR

Süleymanpaşa Uygulamalı Çevre Eğitimi Projesi (SUÇEP) ile de Süleymanpaşa ilçesindeki  ilkokullarda 748 öğrenciye teorik ve uygulamalı eğitim vererek yeni nesillerde çevre bilinci oluşturmaya çalışan ekipler, daha temiz bir Süleymanpaşa için temizliğin yanı sıra temizliği korumanın da önemli olduğunun altını çiziyor.

“OLUŞTURDUĞUMUZ SİSTEM 2 YILDIR TIKIR TIKIR YÜRÜYOR”

“Her şey daha temiz bir Süleymanpaşa için…” diyerek açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Göreve başladığımızdan beri ilçemizin temizlik konusunda bir sıkıntı çekmemesi için gerek ekipman, gerekse personel sayımızı arttırarak hizmet kalitemizi yukarı çıkardık. Biz temiz bir Süleymanpaşa yolunda birçok yenilik yapıp birçok adım attık. Oluşturduğumuz sistem 2 yıldır tıkır tıkır yürüyor.” dedi.

“LÜTFEN ÇEVREMİZE KARŞI DAHA DUYARLI OLALIM”

Açıklamasında vatandaşlara da seslenen Başkan Eşkinat; “Evet temizlemek önemli, ancak daha da önemlisi temizi korumak. Vatandaşlarımdan rica ediyorum lütfen çevremize karşı daha duyarlı olalım. Çevreyi kirletmeyelim. Bu doğa, bu gelecek çocuklarımıza mirasımız. En temiz haliyle onlara bırakalım.” ifadelerini kullandı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir