20.07.2024

Halk Oyunları Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Kortejle Başladı

4, Eylül 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu işbirliğiyle 3-4 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası öncesi Tekirdağ Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi önünden Kortej yürüyüşü düzenlendi.

Güzel Sanatlar Lisesi Bahçesinden başlayıp Valilik önüne kadar süren  ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın yanısıra Halk Oyunları Federasyonu Başkanı Hayri Gürhan Ozanoğlu, Tekirdağ İl Temsilcisi Ali Kılıç, ve diğer yetkililerin de katıldığı kortejde 21 ilden 25 ekip hazır bulundu. Renkli görüntülerin yaşandığı korteje vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Açılış töreninde konuşan  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Folklorik zenginliği  çok fazla olan Tekirdağ’da bu yarışmanın yapılması çok yerinde bir karar olmuştur. Bundan sonra da Folklor’e her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Yarışmanın hayırlı olmasını diliyorum “dedi.

Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası Öncesi Kura Çekimi Yapıldı

Şampiyona öncesi kura çekiminin gerçekleştiği teknik kurul toplantısında federasyon yetkililerinin yanı sıra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Sedat Akbıyık’ta yerini aldı. Türkiye’nin tüm renklerini Tekirdağ’da ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Akbıyık, “Spor Tekirdağ’da güzel sloganıyla çıktığımız yolda, bu denli büyük organizasyonlara ev sahipliği yapmak bizleri mutlu ediyor.” şeklinde konuştu.

Akbıyık, `’  Bu tarz organizasyonlar  toplumların birlik, beraberlik ve dayanışma gibi motivasyonunun artmasına da katkı sağlayacaktır. Tüm yarışmacılara başarılar diliyorum. `’ ifadelerini kullandı. Kura çekiminin ardından takımlar şampiyona için hazırlıklara başladı.

 

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:,
sanalbasin.com üyesidir