13.06.2024

Gökhan Diktaş, Bölgenin Ankara’da ki Güçlü Sesi Olmak İstiyoruz

7, Nisan 2023 Cuma
Bu haber kez okundu


Çorlu ve Tekirdağ’ın Ankara’da güçlü sesi olması gerektiğini söyleyen AK Parti Milletvekili Aday Adayı Gökhan Diktaş, bölgedeki problemlere ilişkin projeler gerçekleştirdiklerini belirtti.

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Aday Adayı Gökhan Diktaş,  düzenlediği iftar programında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Çorlu’da bir otelde gerçekleşen iftar programında, Tekirdağ’da faaliyet gösteren ulusal ve yerel basının temsilcileri ile buluşan Diktaş, bölge ve ülke gündemine, çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Son dönemlerde Tekirdağ merkezden vekillerin seçilmesi nedeniyle Çorlu ve Çerkezköy gibi diğer ilçelerden de talepler geldiğine dikkat çeken Diktaş, her ilçeden bölgeye hakim vekillerin yer alması gerektiğini, bu nedenle de Çorlu’dan aday adayı olduğunu söyledi.

Birlik ve beraberlik içerisinde Çorlu’nun ve Tekirdağ’ın Ankara’daki güçlü sesi olmak istediğini aktaran Diktaş, bu yönde çalışmalar gerçekleştirdiğini belirtti.

Bölgeye ve sorunlara hakim olduğunu ve çeşitli projeler geliştirdiklerini anlatan Diktaş; “Önümüzde birkaç gün var. İnşallah bu süreç içerisinde hakkımızda hayırlısıysa, bizim için de adaylık öngörülürse daha detaylı projelerimizden bahsetmek isterim. Sanayinin içerisinde, çevre sorunlarını bilen bir kişi olarak yer altı sularının sıkıntısını da biliyorum. Ergene’nin kirliliği ile ilgili bugüne kadar yapılmış büyük projeler var. Devamında neler yapılabilir. Onları analiz etmiş, akademisyenlerle, sahadan insanlarla şimdiden hazırlıkları yapmaya çalışan biriyim. Eğitim noktasında Çorlu’da ki okullarımızla ilgili bazı problemlerimiz olduğunu da hepimiz biliyoruz. Bunlara dair neler yapılabilir şimdiden biz de görüşmeye başladık. Bunun gibi bir sürü konu var. Şu an için aday adayı olduğumdan dolayı yüzeysel geçmek istiyorum. Hepsine daha sonraki dönemde derinden değinebileceğimizi düşünüyorum” dedi.

Gökhan Diktaş kimdir?

120 yıl önce ailem Bulgaristan’dan Çorlu’ya geldi. Büyük dedelerim öncelikle tarım ve ziraat ile traktör, biçerdöver  bayilikleriyle ilgili çalışmalar yürüttüler. Geniş çaplı çiftçilik üzerine faaliyetler gerçekleştirdiler. 1 950’lerde  bölgemizde yoğun bulunan  ayçiçeğine ilişkin bir yağ fabrikası kuruldu.Çiftliğimizde çalışanlarla birlikte çalıştık. Fabrikalarımızda da aynı şekilde devam ettik. Dedem merhum Hasan Diktaş, Çorlu Ticaret Odası kurucularından. Babam Adnan Diktaş ise siyasi görevler almış ve Çorluspor başkanlığı yapmış bir isim. Amcam Mehmet Diktaş’ta  hem siyasetin hem sporun içerisinde bulunan bir isim. Bizler de bu havayı teneffüs ederek büyüdük. Bölgemizde istihdama yönelik yatırımlar yaptık. Hem kendi bölgemizde hem de ata topraklarımız Bulgaristan’da işletmelerimiz var. İş insanı olmanın yanı sıra aynı zamanda gönül insanı olmaya çalıştık. Gördüğümüz ve müdahale edip, yardımcı olmamız gereken yerlerde elimizi uzatmaya çalıştık. Gönüllülük esasıyla öğrencilerimize, farklı bölgelerde, Balkanlarda çeşitli vakıflarla birlik beraberlik içerisinde hareket ettik.

İlkokula, Çorlu`muzun en eski okullarından Ali Paşa İlkokulunda başladım. Ortaokul ve lise eğitimimi ise İstanbul Tercüman Kolejinde bitirdim. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra Gebze Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünden Yüksek Lisansımı tamamladım. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

Lise dönemim sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Belediye Başkanlığı dönemiydi. İstanbul’da hava kirliliğinin olduğu, küvetlere suların doldurulduğu zamanlarda sayın Cumhurbaşkanımız geldiğinde şehre bir vizyon geldiğini gördük. 15 yaşımdayken dikkatimi çekmişti. Bunları görerek, büyüdüm yaşadım.

Aynı zamanda  20’li yaşlarımda AK Parti kurulduğunda İstanbul’da arkadaşlarımla birlikte gönüllülük esasıyla görevler aldım. Kendi bölgemizde hem partimizin hem davamızın neferi olarak devam etmeye çalıştım. İş yerlerimizi, fabrikalarımızı İl Başkanlığı gibi çekinmeden resimlerle kapladık. Bugünlere geldiğimiz de bunların birikimi ile birlikte bölgemize hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyorum

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir