13.06.2024

GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜGÜ SPOR TESİSİ KAMU ÇALIŞANLARI İÇİN Mİ KURULDU ?

22, Nisan 2016 Cuma
Bu haber kez okundu


GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜGÜ SPOR TESİSİ KAMU ÇALIŞANLARI İÇİN Mİ KURULDU ?

Sosyal medya üzerinden bir paylaşım gördüm, paylaşımda “GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜGÜ SADECE KAMU ÇALIŞANLARI İÇİN Mİ KURULDU ” yazıyordu. İlginç geldi inceledim Tekirdağ Gençlik Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü spor salonu ve havuz için verilen fiyat tarifesi konu edilmişti paylaşımda.

İlginç olan fiyat tarifesinde kamu personeline uygun fiyat verilirken, kamuda çalışmayan herhangi bir vatandaş yada asgari ücretli kişilere daha yüksek fiyat verilmesi ve misafir diye nitelendirilmeleri tesisi kullanan kamu çalışanı olmayanların tepkisini çekmişti.

Düşündüm misafir kime denir ? Misafir kendine ait olmayan bir yere giderek yer sahibi tarafından ağırlanan kişiye denir. Peki burada yer sahibi kamu personelleri mi oluyor ? Yoksa kamu(halk) mı ?

Tarifede yer alan fiyatlandırmada asgari ücretliden fazla kazandıkları ortada olan kamu personeline indirim uygulanırken, özel sektörde asgari ücretle çalıştığını var saydığım bir vatandaşa kamu personeli kadar indirim uygulanmaması bir çok kişi gibi benimde içimi sızlattı ve hayatımızda ki dengesizliği bir kez daha gözümün önüne koydu. Düşündüm gerçekten üzüldüm.

Ayrıca yanlış bilmiyorsam Tekirdağ Gençlik Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü personeli zaten bu imkanlardan Türkiye’nin her yerinde ücretsiz faydalanıyorlar, buradan diğer kamu personeline indirim yapmayı ve kamuda çalışmayan kişileri misafir olarak görenlere seslenmek istiyorum. Bu listeyi hazırlayan değerli yöneticimiz size sormak isterim; “hangi örf adetimizde misafirden daha fazla para almak vardır”? Para almak yada almamak değil zaten mesele asıl konu ücret konusundaki eşitsizlik.

Şimdi bu kadar anlattık sonrada çözüm önermeden kaçmadık birde önerim var bu konuda; “öncelikle bu sistemden vazgeçilerek misafir yerine üye yazılsın, fiyatlandırmada da öğrenciler dışında kalan herkese eşit davranılsın”. Takdir siz değerli okuyucularımın saygılar…

İşte bahse konu ettiğim tarife:

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar:
sanalbasin.com üyesidir