18.06.2024

Gençler kategorisinde de şampiyon Süleymanpaşa Belediyesi

19, Nisan 2016 Salı
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Erkek Voleybol Takımı Çorlu’da oynanan final maçında Gençlik Hizmetleri Spor Kulübünü 3-1 yenerek yıldızlar kategorisinin ardından gençler kategorisinde de il şampiyonu olmayı başardı.

Çorlu Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ilk setinde rakibine 25 -13’lük skorla boyun eğen Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Erkek Voleybol Takımı, karşılaşmanın ikinci seti 25-23, üçüncü seti 25-15 ve dördüncü seti de 25-20 kazanarak şampiyonluğunu ilan etti.

ŞAMPİYONLUK KUPASINI ALDILAR

Yıldızlar kategorisinin ardından gençler kategorisinde de şampiyon olan Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Erkek Voleybol Takımı 3-1’lik galibiyetin ardından şampiyonluk kupasını göğe kaldırdı.

ANTRENÖR ERŞAHİN; “VOLEYBOLU SEVDİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Erkek Voleybol Takımı Antrenörü Hasan Erşahin maç sonunda açıklamalarda bulunurken; “Bizim şehrimiz için yapmak istediğimiz şey üst liglerde mücadele edecek ve çocuklarımızı voleybola yönlendirmek için bir çekim gücü olacak takım yaratmak. Hedeflerimizi gerçekleştirmeye doğru ilerliyoruz. Voleybolu sevdirmek için çalışıyoruz. Bunun için bize katkı sunan Süleymanpaşa Belediye Başkanımız Ekrem Eşkinat’a, Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başkanımız Deniz Taner’e, Antrenörümüz Ali İhsan Gök’e çok teşekkür ederim. Bu yolda büyük bir emek sarf ettik. Sporcularımızın da ciddi anlamda emekleri var. Voleybolda takım olabilme olgusunu sporcularımız ciddi anlamda oluşturdular.” dedi.

“TEKİRDAĞ’IN İLÇELERİ DE DAHİL OLMAK ÜZERE VOLEYBOL ALT YAPISINDA LİDERLİK YAPMAK İSTİYORUZ”

Voleybol dalı ile ilgili sözlerine devam eden Erşahin; “Biz Tekirdağ’ın ilçeleri de dahil olmak üzere voleybol alt yapısında liderlik yapmak istiyoruz. Tekirdağ il genelinde alt yapı branşında bine yakın oyuncu var. Biz bu bine yakın sporcularında aileleri de ortaya katarsak 5 bine yakın voleybol kitlesine ulaşmak istiyoruz. Voleybol sporların içinde en centilmence geçen, ailelerimizle izleyebildiğimiz bir spor dalıdır. Biz Voleybolu seyirci ile buluşturmak istiyoruz. Bu noktada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ’NİN VOLEYBOLDA CİDDİ ANLAMDA EMEKLERİ VAR”

Son olarak Süleymanpaşa Belediyesi’nin desteğine de değinen Erşahin; “Voleybol takımımız diğer illerde de Süleymanpaşa’nın reklamını yapıyor. Süleymanpaşa Belediyesi’nin voleybolda ciddi anlamda emekleri var. Bize büyük destek veriyorlar. Bizde bu desteklerini boşa çıkarmamaya çalışıyoruz. Daha ileriye dönük, çekim olabilecek takım yapma konusunda belediyenin topluma ulaşması noktasında, sporu gençlere ailelere sevdirme noktasında büyük yol kat etti. Süleymanpaşa Belediyesi gençlere örnek olabilecek bir proje içerisinde girdi. Bu noktada da bu projeye ciddi anlamda destek veriyor.” ifadelerini kullandı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir