12.07.2024

Genç ressamlar Cumhuriyet aşkını Selanik’te yaşadılar

11, Mayıs 2016 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla lise öğrencileri arasında düzenlenen Cumhuriyet konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödül olarak Yunanistan’a götürülürken Selanik’te Atatürk’ün evini gezme fırsatı yakaladılar.

GEZİ ÖNCESİ BAŞKAN EŞKİNAT İLE YEMEKTE BİR ARAYA GELDİLER

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleşen resim yarışması sonunda dereceye giren öğrenciler ve aileleri ile düzenlenen yemekte bir araya gelen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, öğrencileri Atatürk’ün evini görme fırsatının müjdesini verirken pasaport işlemleri sonrası genç ressamlar Yunanistan’a doğru yola çıktı.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN EVİNİ ZİYARET ETTİLER

Süleymanpaşa Belediyesi ile hafta sonu Yunanistan’a giden genç ressamlar sahil şeridi, fuar alanı, Büyük İskender Anıtı, Döner Kule, Beyaz Kule ve daha birçok tarihi yeri gezerken Selanik’teki son durakları ise Mustafa Kemal Atatürk’ün evi oldu.

ZÜBEYDE HANIM HEYKELİ ÖNÜNDE ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADILAR

Aynı zamanda Anneler Günü’ne de denk gelen gezi de Zübeyde Hanım’ı ziyaret etmenin mutluluğunu yaşayan öğrenciler sosyal medya hesaplarından Anneler Günü’nü Zübeyde Hanım’ın heykeli önünde fotoğraf çektirerek kutlayıp paylaştılar.

Selanik’in ardından Kavala’ya geçen başarılı öğrenciler Kavalalı Mehmet Ali Paşa Türbesi‘ni ziyaret gerçekleştirip İskeçe’ye hareket etti. İskeçe’de yapılan şehir turu ardından Gümilcine’yi de dolaşan öğrenciler Yunanistan geizisini Dedeağaç ile tamamladı.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir