23.09.2023

Festivalin tadını en çok onlar çıkardı

2, Ekim 2017 Pazartesi
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 3. Trakya Bağ Bozumu ve Ekoloji Festivali en çok çocukları sevindirdi. Sahil dolgu alanda düzenlenen etkinliklerde çocuklar doyasıya eğlendi.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Trakya Bağ Bozumu ve Ekoloji Festivali birçok etkinliğe ev sahipliği yaptı. Ancak en çok ilgi gören etkinlikler sahil dolgu alanda kurulan çocuklara yönelik atölyeler oldu.

HEM EĞLENDİLER HEM DE EL BECERİLERİNİ GELİŞTİRDİLER

Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Kulübü tarafından organize edilen programlar kapsamında çocuklara yönelik birçok etkinlik düzenlenirken festivalde en çok eğlenenler de çocuklar oldu. Çocuklar atölyelerde çim adam, kitap ayracı yapmayı, geri dönüştürülebilir malzemelerden kuş yuvası, kalemlik gibi gereçler yapmayı öğrenerek hem eğlendiler hem de el becerilerini geliştirdiler. Çim adam, tohum bombası, kitap ayracı ve ekolojik baskı atölyeleri 4-14 yaş arası çocuklara festival boyunca hizmet verdi.

HAYAL KAHRAMANLARI İLE OYUN OYNAYIP FOTOĞRAF ÇEKTİRDİLER

Çocuklar, 3 gün süren etkinlikler boyunca Mutlugiller, Minyonlar, Örümcek Adam, Batman, Karlar Kraliçesi’nden Prenses Elsa gibi hayal kahramanlarının yanı sıra, uzun bacak, kanguru ayak gibi animatörlerle çeşitli oyunlar oynadılar ve bol bol fotoğraf çektirdiler.

BAŞKAN EŞKİNAT ATÖLYELERİ ZİYARET ETTİ

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile birlikte 3. Trakya Bağ Bozumu ve Ekoloji Festivali kapsamında düzenlenen çocuk atölyelerini ziyaret etti. Çocukların ürettiği materyalleri inceleyen Eşkinat, çocuklarla tek tek ilgilenerek hepsini kutladı. Çocuklar da festival içinde kendilerine geniş alan ayrıldığı ve 3 gün boyunca doyasıya eğlenme fırsatı buldukları için Başkan Eşkinat’a teşekkür ettiler.

Konuyal ilgili açıklamada bulunan Eşkinat, “Çocuklarımıza çok önem verdiğimizi her fırsatta dile getiriyoruz. Her etkinliğimizde mutlaka çocuklarımızı da işin içine dâhil etmeye, onlara uygun programları eklemeye gayret ediyoruz. 3. Trakya Bağ Bozumu ve Ekoloji Festivali’nde de onları unutmadık. Bundan sonraki etkinliklerimizde de çocuklarımızla bir arada olmak için imkânlarımızı sonuna kadar değerlendireceğiz,” diye konuştu.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir