16.10.2021

“Eski Ramazanlar” Süleymanpaşa Belediyesi ile yaşıyor

26, Haziran 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi Ramazan ayında her gün Süleymanpaşa’nın farklı bir mahallesinde gerçekleştirdiği sevgi sofrası iftarlarına bu akşam Kumbağ Mahallesi’nde yaklaşık üç bin Kumbağ sakininin katılımıyla devam etti.

İFTAR ÖNCESİ EŞKİNAT VATANDAŞLARIN İSTEK VE ÖNERİLERİNİ DİNLEDİ

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın da katıldığı Kumbağ İlkokulu bahçesinde düzenlenen iftar öncesi Başkan Eşkinat oruçlarını açmak için iftar vaktini bekleyen vatandaşlarla sohbet edip istek ve önerilerini dinledi.

HEP BİRLİKTE ORUÇ AÇMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADILAR

Yaklaşık üç bin kişinin katıldığı sevgi sofrasında Kumbağ Mahallesi sakinleri iftar topunun atılmasıyla birlikte kutusundan paketlenmesine, yemeğin hazırlanmasından sunulmasına kadar tamamen Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan iftar menüsü ile hep birlikte oruçlarını açmanın huzurunu yaşadılar.

İFTAR SONRASI SÜRPRİZLERİ YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

Canlı olarak ney dinletisinin de gerçekleştiği Süleymanpaşa Belediyesi Sevgi Sofraları programı kapsamında oruçlarını açan vatandaşlara Osmanlı macunu, ramazan şerbeti ve pamuk helva ikramı yapılması özellikle çocukların yüzlerini güldürdü.

EŞKİNAT: “HALKIMIZLA BİRLİKTE BUNU BAŞARIYORUZ”

Kumbağ Mahallesi iftar programının ardından açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Bugün Kumbağ Mahallemizde gerek mahalle sakinlerimizin gerekse yaz tatillerini şehrimizde geçirmek için gelen misafirlerimizin yoğun katılımıyla hep birlikte oruçlarımızı açmanın mutluluğunu yaşadık. Bizler bu yola Süleymanpaşalı vatandaşlarımızın birlik-beraberlik içinde dayanışmasını arttırmak, özlenen mahalle kavramını yaşatmak ve ramazan coşkusunu paylaşmak için çıkmıştık. Bu yıl üçüncü ramazanımız ve görüyorum ki halkımızla birlikte bunu başarıyoruz.” dedi.

“ESKİ RAMAZANLAR SÜLEYMANPAŞA’DA YAŞIYOR”

“Nerede o eski ramazanlar” sözüne de atıfta bulunan Başkan Eşkinat, “Nerede o eski ramazanlar diyen büyüklerimizin özlediği, küçüklerimizin göremediği ve göremeyecek diye üzüldüğümüz ramazan coşkusunu bizler Süleymanpaşa halkımız ile üç yıldır doyasıya yaşatıyoruz. Eski ramazanlar Süleymanpaşa’da yaşıyor. Ramazan ayının o huzur veren, bizleri birbirimize daha da sıkı bağlayan sıcaklığını görmek isteyen herkesi önümüzdeki sevgi sofrası iftarlarımıza bekliyoruz. Bu coşkuya ortak olan, iftarlarımıza katılan herkese çok teşekkür ederim.” diye konuştu.

Süleymanpaşa Belediyesi Sevgi Sofraları İftarları şu şekilde devam edecek:

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ SEVGİ SOFRALARI İFTAR PROGRAMI

24.06.2016 Cuma/Gündoğdu Mahallesi/İsmail Yazıcı Caddesi

25.06.2016 Cumartesi/Ertuğrul Mahallesi/İbrahim Müteferrika Parkı

26.06.2016 Pazar/Selçuk Mahallesi/Mahalle Meydanı

27.06.2016 Pazartesi/100. Yıl Mahallesi/Mutlukent Çay Bahçesi

28.06.2016 Salı/Kayı Mahallesi/Mahalle Meydanı

29.06.2016 Çarşamba/Altınova Mahallesi/İzmir Sokak

30.06.2016 Perşembe/Ferhadanlı Mahallesi/Mahalle Parkı

01.07.2016 Cuma/Ortacami Mahallesi/50.Yıl Ortaokulu Bahçesi

02.07.2016 Cumartesi/Çınarlı Mahallesi/Tepe Değirmenleri Caddesi

03.07.2016 Pazar/Değirmenaltı Mahallesi/Değirmenaltı Caddesi

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir