19.06.2024

Erdin Eral, Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı

3, Aralık 2023 Pazar
Bu haber kez okundu


Erdin Eral, Süleymanpaşa Belediye Baskan Aday Adaylığını açıkladı.

Parri binasında düzenlenen toplantı ile adaylığını açıklayan Eral şunları kaydetti:

Değerli vekillerim il başkanım ve il yöneticilerim, ilçe başkanım ve ilçe yöneticilerim, kıymetli basın mensupları, (önceki dönemlerde görev yapmış vekillerim il ve ilçe başkanlarım), sivil toplum kuruluşlarımızın değerli temsilcileri, saygıdeğer partililerimiz ve pek kıymetli hemşerilerim;
Üç Kemaller Diyarı güzel şehrimiz Tekirdağ’ın bir evladı olarak, sizlerin bir evladı, bir kardeşi, bir yol arkadaşı olarak bugün benim için çok kıymetli bir heyecanı sizlerle paylaşmaktan onur ve mutluluk duyuyorum. Ben Erdin ERAL. 1981 yılında ilçemizin esnaflarından Doğan ERAL ve partimizin içinde çeşitli kademelerde görev yaparak partinin neferlerinden biri olmuş Gülçin BİLMEÇ ERAL’ın ilk evladı olarak Tekirdağ’da dünyaya geldim. Bir kız kardeşim var ayrıca evli ve bir kız çocuğu babasıyım. İlk ve ortaöğrenimimi Tekirdağ’da tamamladıktan sonra ülkemizin en köklü liselerinden olan şanlı yuva Kuleli Askerî Lisesi’nde eğitim gördüm. Akabinde Kara Harp Okulu’ndan sistem mühendisi ve Jandarma Teğmen olarak mezun olup Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman ordusunda göreve başladım. Ayrıca Jandarma Dil Okulu’nu birincilikle bitirip devlet bursuyla Savunma Bilimleri Enstitüsü’nde Etnik Farklılıkların Siyasallaşması konusunda yüksek lisansımı tamamladım. Türkiye’nin en genç Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanlığı görevleri de dahil olmak üzere Jandarma Teşkilatı’nın pek çok kademesinde vatanıma hizmet verdim. 2014 yılında kentimizin Büyükşehir statüsüne kavuşmasıyla birlikte tecrübelerimi memleketim için kullanmak amacıyla kurucu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak’ın oluşturduğu ekipte yer almaya karar verdim. Görevime Trafik Zabıta Şube Müdürü olarak başlayıp Zabıta Dairesi Başkanlığıyla devam ettim. Ardından Büyükşehir Belediyemizin en büyük daire başkanlıklarından biri olan Ulaşım Dairesi Başkanlığı görevine başladım. Daha sonra pek çok daire başkanlığının bünyesine bağlı olduğu Genel Sekreter Yardımcılığı görevine gelerek yaklaşık 1500 personelimizin de yöneticiliğini üstlendim. Ek olarak 5 yıl boyunca Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin Encümen üyelerinden biriydim. 21 yıllık idarecilik tecrübemi artık kentimizin yönetiminde söz sahibi olmak için kullanmak istiyorum. Bunun en büyük adımlarından biri olan aday adaylığımı açıklamak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz…
Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” sözünü kendimize kılavuz edinerek çıktığımız bu yolda gece gündüz demeden Süleymanpaşa’ya hizmet etmek üzere adayım ve size söz veriyorum partimizin ve Cumhuriyetimizin 100. Yılında Süleymanpaşa Belediyesi’ni yeniden atamızın en büyük mirasımdır dediği Cumhuriyet Halk Partisi’ne kazandıracağız. Biz çalışacağız, Süleymanpaşa için kazanacağız.
İlçemiz, tarih boyunca eşsiz kültürel mirası, güzel doğası ve samimi insanlarıyla öne çıkmaktadır. Ancak, her birimiz biliyoruz ki daha güzel, daha yaşanabilir bir Süleymanpaşa için birlikte hareket etmeli, sorunları birlikte çözmeliyiz. İlçemizin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak ve sizlerin hayat kalitesini arttırmak için bu makama adayım. Halkın her kesimini kucaklayacak bir yönetim anlayışı ile buradayım.
Yüzümüzü daima ileriye dönük olan yönetim anlayışımızda bu kentte geleceği her bir hemşerimle birlikte inşa etmek istiyorum. Ben bu şehrin yalnızca bugününe değil, yarınına da katkıda bulunmak; her günü bir öncekinden daha iyi hale getirmek için adayım. Yenilikçi projeler ve sürdürülebilir çözümlerle, bu şehri ileriye taşımak için buradayım.
Çağımızın yadsınamaz gerçeği olan teknolojiden yönetimimizde en iyi şekilde faydalanmak, şehrimize akıllı çözümler sunmak, şehrimizin teknolojik altyapısını da bu bakış açısıyla yenilemek üzere adayım. Süleymanpaşa’yı modern ve yaşayan bir kent yapmak için buradayım.
Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin sorunlarının, taleplerinin ve bu şehirden beklentilerinin genç ve dinamik bir başkan adayı olarak farkındayım. Hayatın her alanında gençlerimize fırsat tanıyacak ve gerek kariyer gerek eğitim hedeflerinin destekçisi olmak üzere adayım, her birine kendi kardeşim gibi yaklaşıp hayallerini gerçekleştirmelerine yardım etmek için buradayım.
Namık Kemal Üniversitemizin başarısı ve siz sevgili hemşerilerimizin öğrencileri kucaklayışıyla her geçen gün öğrenci nüfusumuzun arttığının ve üniversitemizin geliştiğinin bilincindeyiz. Süleymanpaşa’yı bir öğrenci şehri yapmak, üniversite ve kent entegrasyonunu sağlamak, yurdumuzun dört bir yanından ailelerinin emaneti olarak bu şehre gelen kardeşlerimize memleket sıcaklığı yaşatmak için adayım.
Geleceğin liderleri ve uzmanları olan gençlerimizin fikirlerine kulak vermek, Süleymanpaşa’ya “benim memleketim” dedirtmek için buradayım.
Bu şehirde yaşayan her bireyin sesini duymak, ihtiyaçlarına karşılık vermek ve onları toplumun eşit üyesi olarak görmek, benim için temel bir değerdir. Bu yüzden engelli bireylerimiz için engelsiz bir Süleymanpaşa inşa edeceğime söz veriyorum. Engelli vatandaşlarımızın gündelik hayatta karşılaştığı zorlukları ortadan kaldırmak için adayım. Her bir vatandaşımızın daha rahat ve daha erişilebilir bir şehirde yaşaması için buradayım.
Tecrübeleri, yaşanmışlıkları ve birikimleriyle çınarlarımız olan yaşlılarımız benim için pek kıymetlidir. Onların ihtiyaçlarına, isteklerine saygı göstermek ve yaşam kalitelerini arttırmaya yönelik çalışmak, kültürel etkinliklere katılımlarını teşvik etmek ve sosyal hayatla bağlantılarını güçlendirmek için adayım. Çınarlarımızın toplumun aktif bir üyesi haline gelmesi için buradayım.
Bir şehrin ve toplumun güçlenip gelişmesinin anahtarlarından biri olarak gördüğümüz toplumsal cinsiyet eşitliği, yönetim vizyonumuzun temellerini oluşturan unsurlarımızdandır. Kadınlarımızın toplumun her alanında tam ve etkili bir şekilde yer alması, sadece adil bir toplumun değil, aynı zamanda daha güçlü bir Süleymanpaşa’nın da teminatıdır. Bu ilkeyle gerek eğitim hayatı gerek çalışma hayatında kadınlarımızın potansiyellerini ortaya çıkarmalarına destek olmak, istihdamı arttıracak projeler geliştirmek için adayım. Bu şehrin tüm kadınlarının sesinin daha gür çıkmasını sağlamak için buradayım.
Masmavi denizi, eşsiz doğal güzellikleriyle cennetten bir köşe olan Süleymanpaşa’mızın ülkemizin turizm gözdelerinden biri olmasını sağlamak, şehrimizdeki ekonomiyi canlandırmak ve Süleymanpaşa’yı bir cazibe merkezi haline getirmek için adayım. Her anı keyifli ve yaşamaya değer bir şehir için buradayım.
Halkın her kesimine hitap eden kültürel etkinlikleri düzenlemek için adayım. Sanat ve kültürü, toplumun her kesimi için köprü görevi görecek, şairler diyarına yakışacak bir Süleymanpaşa için buradayım.
Yerel basının yerel dinamiklerle desteklenmesi gerektiğine inanan bir anlayışa sahibiz. Basın emekçilerimizin mesleklerini özgür bir şekilde icra etmesini sağlamak için buradayım.
Bu şehrin benzersiz bir özelliği de kent ve denizin birbiriyle olan bağlantısıdır. Şehrimizin ruhu olan denizimizin Süleymanpaşa’mızla olan bağlantısını arttıracak projeler yapmak için adayım. Konumumuzu bir şansa dönüştürmek ve potansiyelimizden en üst düzeyde fayda sağlayacak projeler için buradayım.
Bölgemizin kaçınılmaz gerçeklerinden biri olan depremle ilgili kentsel dönüşüm çalışmalarını vakit kaybetmeden hayata geçirmek için adayım. Süleymanpaşa’mızdaki her bir vatandaşımızın can ve mal güvenliğini korumak için buradayım.
Kırsal alanları desteklemek ve kooperatifçilik prensipleriyle güçlendirmek, sürdürülebilir kalkınma hedeflerimizin merkezindedir. Bu bağlamda katma değeri yüksek tarımsal ürünleri Türkiye’nin hatta dünyanın sayılı pazarlarından olan başta İstanbul olmak üzere yurdumuzun dört bir köşesine ulaştırmak için çeşitli projeler geliştirmek üzere adayım. Üretenin, emekçinin yanında olmak, emeğinin karşılığını vermek için buradayım.
Kısacası partimizin Sosyal Demokrasi bakışıyla yapacağımız çalışmalarda vatandaşımızın vergilerinin her kuruşunun yine kendilerine döneceğinin teminatı ile adayım. Şeffaf, adil, özgür, dayanışma içinde bir Süleymanpaşa için buradayım.
Değerli başkan ve yöneticilerim, kıymetli basın mensupları ve sevgili hemşerilerim,
İlerleyen süreçte, birlikte neleri başaracağımızı anlatacağımız çokça fırsatımız olacak. Sizlerin bana olan inancı ve desteğiyle, Cumhuriyetimizin 100. Yılında Süleymanpaşa’mızı partimize kazandırarak kentimize en iyi hizmeti göstereceğimize söz veriyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözünü sizlere hatırlatıyorum:
Zafer, “Zafer benimdir!” diyebilenindir.
Başarı ise “Başaracağım!” diye başlayarak sonunda “Başardım!” diyebilenindir.
Bizler de partimizin, değerli yol arkadaşlarımızın ve halkımızın takdirleriyle “Başaracağız!” diyerek yola koyuluyoruz. İnancınız, sevginiz, desteğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Mutlu yaşa Süleymanpaşa!

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir