09.12.2023

Engelsiz Yaşam Korosu “Dillerden Düşmeyen Nağmeler” ile unutulmaz bir gece yaşattı

15, Mayıs 2016 Pazar
Bu haber kez okundu


Süleymanpaşa Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi (SEKOMER) tarafından düzenlenen Engelsiz Yaşam Korosu’nun “Dillerden Düşmeyen Nağmeler" konseri Yılmaz İçöz Sahnesi’nde gerçekleştirildi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral, Süleymanpaşa Belediye Meclisi Kültür Komisyonu Başkanı Edibe Akçakaya ve Süleymanpaşa Belediye Konservatuarı Şefi Salih Demirci’nin de katıldığı gecede konser öncesi Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Şerife Türüdü açıklamalarda bulundu.

DÖRT AYLIK ÇALIŞMANIN ESERİ

10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla gerçekleşen konserde engellilerin sorunlarına değinen Türüdü’nün konuşmasının ardından Necmi Özgül yönetiminde ocak ayından beri çalışan Engelsiz Yaşam Korosu birbirinden güzel eserleri Süleymanpaşalılar için seslendirdi.

EŞKİNAT: “ÇOK GÜZEL BİR AKŞAM GEÇİRDİK”

Yaklaşık bir buçuk saat süren konser sonunda açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Bu akşam gerçekten çok güzel bir akşam geçirdik. Bizim insanlarımız fotoğraf çekerken de, resim yaparken de, şarkı söylerken de, engelli ya da engelsiz hiç fark etmeden hepimizi mutlu edip kendileri de mutlu olmaya çalışıyorlar. Daha dün bir fotoğraf sergisi açtık. Zihinsel Yetersiz Çocukları Geliştirme Vakfı’nın bir yılı aşkın süredir fotoğraf eğitimi alan çocukları o kadar güzel fotoğraflar çekip o kadar güzel bir sergi açtılar ki hepimiz çok mutlu olduk. Bu akşam da aynı duyguları burada yaşıyoruz.” diye konuştu.

EŞKİNAT KAPANIŞI İŞARET DİLİ İLE YAPTI

Başkan Eşkinat konuşmasını işaret dilinde “Mutlu bir ailedir Süleymanpaşa” işaretleri ile tamamlarken konseri izlemeye gelenler tarafından büyük alkış aldı.

Başkan Eşkinat, Başkan Yardımcısı Güral ve Kültür Komisyonu Başkanı Akçakaya son olarak unutulmaz bir gece yaşatan Engelsiz Yaşam Korosu üyelerini tek tek tebrik ederken başarılı performanslarından dolayı çiçek takdim etti.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
Etiketler:
sanalbasin.com üyesidir