26.05.2024

Engelli vatandaşlarımızın en mutlu gününde de yanındayız

4, Ekim 2017 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından kurulan Süleymanpaşa Engelli Koordinasyon Merkezi, engelsiz taksi ile engelli vatandaşlarımızın en mutlu günlerinde de yanında olmaya devam ediyor.

Engelli vatandaşlarımızın Süleymanpaşa Belediyesi Çağrı Merkezi’ni arayarak randevu aldığı ve şehir içinde istedikleri saatte istedikleri yerden yere gitmelerini sağlayan Engelsiz Taksi, nikah ve düğün gibi özel günlerde de hizmet veriyor.

MUTLULUĞU BİRLİKTE YAŞAMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ

Nikah işlemlerinin yanı sıra nikah hazırlıklarında da engelli vatandaşlarımızı istedikleri yere götürme hizmeti veren Engelsiz Taksi, Gözde ve Abbas çiftinin en mutlu gününde de kuaförden, “Evet” diyerek sonsuzluğa imzalarını attıkları büyülü ana kadar mutluluğu birlikte yaşamanın gururunu yaşıyor.

TÜRÜDÜ: “RUTİN HİZMETİMİZİN YANI SIRA ÖZEL GÜNLERDE DE ENGELLERİ BİRLİK OLUP ORTADAN KALDIRIYORUZ”

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Süleymanpaşa Engelli Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Şerife Türüdü,  Süleymanpaşa Engelli Koordinasyon Merkezi’nin çalışma alanın her geçen gün büyüdüğünü ve daha fazla engelli vatandaşa hizmet etmek istediklerini dile getirirken; “Hiçbir insan engelli olmayı istemez. Kimimiz dünyaya gözlerimizi açtığımızda kimimiz ise sonrasında yaşadığımız çeşitli olaylar ile engelli olduk. Ancak bu engeller bizlerin yaşıyor olmasını hayata tutunmamızı hiç değiştirmedi. Süleymanpaşa Engelli Koordinasyon Merkezi olarak ise engelli vatandaşlarımız için gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla hayatı daha kolay, daha yaşanabilir bir hale getirmek istiyoruz. Bu noktada bir çok hizmetimizin yanı sıra Engelsiz Taksi ile de rutin hizmetimizin yanı sıra özel günlerde de engelleri birlik olup ortadan kaldırıyoruz.” diye konuştu.

BAŞKAN EŞKİNAT HAYIRLI OLSUN DİLEKLERİNİ PAYLAŞTI

Öte yandan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat da nikah törenini ziyaret ederek mutlu çifte “Hayırlı olsun” dileklerini iletirken imzaların atılmasının ardından mutlu çifte “Muhteşem Başlangıç” adlı albüm kitap hediye edildi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir