05.03.2024

“Eğiten şehir” ödülü Süleymanpaşa Belediyesi’nin

4, Ekim 2017 Çarşamba
Bu haber kez okundu


Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Yaşayan Şehirler Platformu tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen “Şehir Ödülleri Türkiye” de Aydoğdu Mahallesi Sosyal Etkinlik Merkezi ile “Eğiten Şehir” ödülünü kazandı.

Kültür Turizm ve Kalkınma Bakanlıklarının desteklediği Yaşayan Şehirler Platformu ve Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen “Şehir Ödülleri Türkiye” Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Sarayı’nda gerçekleşirken Tekirdağ’ı temsilen Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat salonda yerini aldı.

27 KATEGORİDE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Türkiye çapında düzenlenen ve tüm kamu kurum ve özel kuruluşların projeleri ile katıldıkları yarışmada özel ödüller 3, umut ışığı ödüllerinde 20, bilim ışığı ödüllerinde ise 4 kategoride projeler birbiri ile yarıştı.

AYDOĞDU MAHALLESİ SOSYAL ETKİNLİK MERKEZİ PROJESİ İLE “EĞİTEN ŞEHİR” ÖDÜLÜ SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ’NİN

“Güneş olup Dünya’yı aydınlatamasan da, kandil olup çevreni aydınlat” sloganıyla yola çıkan yarışmada toplam 34 ödül sahibini bulurken “Eğiten Şehir” kategorisinde Aydoğdu Mahallesi Sosyal Etkinlik Merkezi Projesi ile Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ödüle layık görüldü.

EŞKİNAT: “BU PROJE GÖZ ARDI EDİLEN ÇOCUKLARIN GÖZ ÖNÜNE ALINDIĞINDA NASIL DEĞİŞEBİLECEĞİNİ HERKESE GÖSTEREN BİR PROJE”

Ödülü almak üzere sahneye davet edilen Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat yaptığı konuşmada projenin önemine dikkat çekerken; “Aslında bu projemiz daha kapsamlı bir proje. Bu göz ardı edilen çocukların göz önüne alındığında nasıl değişebileceğini herkese gösteren bir proje. Okul ve okuma alışkanlığı olmayan çocukları onların mahallesinde bir merkezde toplayarak sadece müzik değil birçok konuda eğitimini yapmak ve o eğitimlerin sonuçlarını görmek bizler için mutluluk kaynağı. Şu an çok iyi bir seviyedeler ve hatta o kadar iyiler ve öğrenmeye meraklılar ki en son yaptığımız resim çalıştayında da 25 ressam ile birlikte resim yapıp ressamlardan bir şeyler öğrenmek için çaba gösterdiler.” dedi.

“HEDEFİMİZ TEKİRDAĞ’IN DÖRT BİR YANINDA ÇOCUKLARIN AYNI ŞARTLARDA OKUYABİLMESİNİ SAĞLAMAK”

Eğitimde fırsat eşitliğinin önemine değinerek sözlerini sonlandıran Başkan Eşkinat; “O çocuklar bizlerin geleceği. Dezavantajlı olarak doğmaları onların geleceklerinin de dezavantajlı kesimde olacağına işaret etmemeli. Biz bu proje ile eğitimde fırsat eşitliği sağlandığı takdirde nasıl büyük bir değişim olacağını gözler önüne sermek istedik. Hedefimiz ise Tekirdağ’ın dört bir yanında çocukların aynı şartlarda okuyabilmesini sağlamak. Bizlere destek olan, bu ödülü almamızı sağlayan herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Başkan Eşkinat’ın konuşması salondakiler tarafından uzun bir süre alkışlanırken ödül töreni diğer kategorilerde ödüllerin dağıtılmasıyla sona erdi.

facebook twitter youtube google+ feedburner
Yazar: Haber Merkezi
sanalbasin.com üyesidir